Lidová hvězdárna

Turnov, Turnovsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Lidová hvězdárna Turnov vznikla v šedesátých letech dvacátého století. Její kopule má průměru šest metrů a ukrývá refraktor 160/2600, reflektor typu Newton 200/1200 a Somet binar 25x100.

Autor článku: Petr Kouba, 13. srpna 2020

Zachráněná hvězdárna

Hvězdárna slouží zejména potřebám zdejšího astronomického kroužku. Pro veřejnost je určeno pozorování vždy v úterý od 18 hodin, za bezoblačného počasí. Veřejnosti jsou rovněž přístupné i zde pořádané akce, například různé zajímavé přednášky a pozorovací večery. Byla otevřena v roce 1974 a ve spolupráci s městem Turnov se jí podařilo v roce 2013 rekonstruovat a tím i zachránit.

foto: hvezdarna.turnov.cz

Kde se občerstvit

Před návštěvou hvězdárny si můžete pochutnat v Turnově na Kinského ulici ve stylové westernové restauraci Saloon u Supa. Najdete tu velký americký bar, venkovní zastřešenou zahrádku, na děti čeká trampolína a hřiště se skluzavkou a houpačkami. Přístup je bezbariérový, k dispozici je wi-fi připojení zdarma.

Kudy ke hvězdárně?

Hvězdárna se nachází v jihovýchodní části Turnova, blízko silnice E442 na Vrchhůře. 

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat můžete přímo u hvězdárny.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vyhledávaným turistickým cílem této lokality je Dlaskův statek, kde se nachází expozice s ukázkou vesnického obydlí, k vidění je typické zemědělské a řemeslnické nářadí a navíc se během sezóny konávají rozličné slavnosti a kulturní akce. Ke statku se dostanete z Turnova po silnici směrem na Železný Brod.  Vlakem pojedete do železniční stanice Dolánky , odtud půjdete asi pět minut pěšky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.