Vojenské muzeum v Rokycanech

Rokycany, Brdy, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Největší nestátní vojenské muzeum objevíte na demarkační linii v Rokycanech. Zaměřuje se na vozidla a těžkou bojovou techniku Československé armády do roku 1938 i období války.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Těšte se na jedinečnou expozici v osmi sálech

Muzeum na demarkační linii je unikátní. Vnitřní expozice vás zavedou do let 1930 až 1945 v Československu. Mutimediální techniky vám v osmi sálech přiblíží pohraniční opevnění. Seznámíte se s výzbrojí a výstrojí prvorepublikové armády. Uvidíte, jak byla vybavena armáda za holocaustu a v II. odboji na Rokycansku. Expozice je věnována i jednotlivým armádám z demarkační linie.

Venku na vás čeká prohlídka vojenské techniky

Venkovní expozice čítá zhruba 150 kusů vojenské techniky. Uvidíte válečné automobily, poválečnou armádní výzbroj, obrněné transportéry, ženijni, spojovací a protiletadlovou techniku. Nepřehlédnete protitankové zátrasy. K vidění jsou i ocelové zábrany. Nechybí rekonstrukce zátarasů hraničních přechodů kolejnicovými uzávěry. A také jehlany, kterým se říkalo dračí zuby.

Projdete se naučnou stezkou

Projděte si Naučnou stezkou Československého stálého opevnění v roce 1938 a opevnění Železné opony. Vede celým areálem. Uvidíte pevnostní objekty lehkého opevnění zakomponované v terénu. Zajímavá je síť podzemních chodeb.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Nedaleko objevíte Minipivovar U Stočesů s denní nabídkou jídel.

Kde zaparkovat a přístupnost do muzea

Zaparkujete u areálu na Parkovišti U rakovské cesty. Autobusem do stanice Rokycany u Suchánků, pak zhruba 800 m pěšky.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Zajděte do rezervace divokých koní a zubrů
Na jižním okraji Rokycan můžete vznikla obora s divokými koňmi a zubry. Výběh pro zvířata je rozdělený na dvě části. Mezi nimi je lávka, z které lze zvířata sledovat. 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.