Rozhledna Bučina

Kyselka, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Cool3d CC BY-SA 3.0

Zhruba 10 km od Karlových Varů zavítejte do obce Kyselka. Na úpatí vrchu Bučina (582 m n.m.) nad bývalými lázněmi stojí kamenná rozhledna Bučina.

Autor článku: Radomír Němeček, 11. května 2021

Rozhlednu nechatl postavit Mattoni

Při výstupu na rozhlednu Bučina se vžijete do role lázeňských hostů z konce 19. století. Vyhlídkovou válcovou věž nechal tehdy vystavět slavný majitel lázní v Kyselce Heinrich Mattoni. Rozhledna se stala oblíbeným cílem vycházek a součástí lázeňského parku. Později sloužila jako vojenská pozorovatelna a veřejnost na ni nemohla. Nedávno prošla rekonstrukcí, otevře se vám ve své plné kráse.

Čeká na vás výhled z 10 metrové výšky

Na rozhlednu půjdete po 62 schodech a můžete se kochat okolní krajinou z výšky 10 m. Ochoz je zastřešený, díky vzrostlým stromům si dopřejete částečně omezený výhled do údolí řeky Ohře s Kyselkou a Radošovem, na část Krušných hor s Klínovcem a část Doupovských hor.

Kde zaparkovat

V obci je k dispozici parkoviště Kyselka.

Tipy na ubytování

Přístupnost

Na rozhlednu půjdete z parkoviště přibližně 2 km. Zpočátku trasa kopíruje naučnou stezku Andělská hora - Kyselka. Zhruba po 700 m na rozcestí uvidíte odbočku k rozhledně. Můžete se tam stavit v nedaleké Lesní kapli na skalním ostrohu. Je odtud romantický pohled na Ohři. Do cíle pak z místa budete stoupat po červeně značené turistické značce.

Občerstvení

V Kyselce je k dispozici Restaurace na Špici nebo využijte Kavárnu Mattoni v muzeu.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Po stopách skřítků
Chcete-li nalézt poučení a zároveň pobavit své děti, vydejte se na Mattoniho stezku Po stopách skřítků. Je okružní, dlouhá 3 km a má 16 zastavení. Přiblíží historií lázní, upozorní na zaniklá odpočinková místa. Cestou vás provedou díky zábavnému komiksu na informačních tabulích skřítci z tamních legend.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dolní Lomnice
Kyselka

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.