Trojský zámek a zahrady

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Foto © Galerie hlavního města

Pozoruhodnou stavbu zámku můžete obdivovat v Praze Troji. Připomíná honosnou římskou vilu. Můžete se těšit na skutečně unikátní prohlídku zámku a přilehlých zahrad.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Velký sál s obrovskými freskami

Raně barokní zámek Troja pochází ze 17. století. Italským slohem se nechal inspirovat Václav Vojtěch hrabě ze Šternberka, když se rozhodl přenést kousek Říma do rodné země. Centrem je velký sál s dechberoucí výškou. Budete obdivovat malby vlámských autorů. Na stěnách i na stropě jsou fresky s tématem oslavy rodu Habsburků po vítězství nad Turky.

Foto © Galerie hlavního města

Schodiště zdobí boj Titanů s bohy

Upoutají vás věžovité belvedery i sochařská výzdoba schodiště vedoucího ze sálu do zahrady. Zámek se jmenuje podle antické výzdoby, obsahující výjevy z trojské války. Monumenty symbolizují boj Titánů s antickými bohy. Spatříte alegorie světadílů i ročních a denních dob. Nadchnou vás malířské práce v přízemí i v prvním patře.

Zámecká zahrada zámku v Troji je opravdovým skvostem

Barokní trojská zámecká zahrada je jednou z nejkrásnějších v Praze. Je skvěle upravená, plná soch, pergol, uren, váz, altánů i vodních prvků. Rozkládá se kolem zámku a určitě vás uchvátí krásou. Východní část tvoří štěpnice s bludištěm. Nad Trojským zámkem uvidíte vinici sv. Kláry. Její součástí je kaple. Zahrady zámku můžete navštívit v otevírací době volně.

Foto © Galerie hlavního města

Občerstvení

Před vstupem do areálu zámku se můžete občerstvit v Restauraci U Lišků nebo v občerstvení U Restaurace Oceán.

Kde zaparkovat

Parkoviště je u zámku. Je zde i zastávka autobusu Zoologická zahrada.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Zajděte si do pražské zoo
Kam jinam byste se měli vydat na výlet, než naproti do pražské zoo. Objevte svět zvířat v moderních pavilonech a expozicích. Upoutá vás pavilon goril, údolí slonů, pavilon šelem a plazů, nebo třeba dětská zoo s domácími zvířátky.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.