Šumavský pivovar

Vimperk, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Ve městě Vimperk se nachází Šumavský pivovar. Můžete se seznámit s vařením piva podle tradičních postupů, ale zavítat i do pivovarské restaurace.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. ledna 2022

Pivovar se nachází v historickém domě

Dům prošel rekonstrukcí. Ale majitelé zachovali sklepy a kamenné zdi ze 14. století. Vaří tu nefiltrovaná a nepasterizovaná piva. Sortiment vychází z postupů vaření spodně kvašeného piva českého typu.

foto: sumavskypivovar.cz

Každé pivo má v názvu přívlastek Vimperský

S přívlastkem v názvu Vimperský mají: světlý ležák 11°, polotmavý ležák 12°, tmavý speciál 13°, ibiškvý ležák 11°, světlý Ale 13°, zázvorový speciál 13°, Märzenbier 14°, medový speciál 15°, zlatý Bock 16°, 7 sladový speciál 17°, jantarový Doppelbock 18°, tmavý Doppelblock 19°, středověký Vimperk 12°. Vaří i piva svrchně kvašená pšeničná bavorského typu a australská piva Ale a Stouty.

Seznámíte se s technologií vaření piva

Pivovar si prohlédnete se sládkem. Uvidíte nerezové měděné varny, ve sklepě objevíte spilku, ležácké sudy a seznámíte se s technologií kvašením a konečným dozráváním v tancích a sudech. Můžete degustovat sladinu, mladinu a mláto a vyzkoušíte si dokonce práci sládka.

Zavítejte do pivovarské pivnice

Pivo a gastronomické dobroty k němu ochutnáte ve stylové pivnici.

Kde zaparkovat

Nejbližší je Parkoviště Rožmberská, 350 m od pivovaru.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Projděte Černou bránou
Z Pivovarské ulice se můžete projít k zámku Černou bránou. Je jednou z dochovaných šesti bran, které byly součástí opevnění.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Steinbrenerova
Vimperk
388 310 511
rezervace@sumavskypivovar.cz
sumavskypivovar.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • pro dva
  • když prší
  • Prohlídky
  • Pivovary a minipivovary
  • cestování za pivem
  • Výlety
  • Exkurze
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.