Rozhledna Šťastná věž

Spálené Poříčí, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Rozhlednu Šťastnou věž najdete v západních Čechách v obci Spálené Poříčí nedaleko Rokycan. Vznikla z nefunkčního zařízení bývalého nábytkářského závodu. Získala třetí místo v soutěži Rozhledna roku 2019 v České republice.

Autor článku: Radomír Němeček, 28. ledna 2021

Rozhledna má balkon a vyhlídkovou plošinu

Zděná rozhledna je umístěna ve výšce 443 m n.m., je vysoká 23 metrů, má dřevěnou nástavbu a ocelové schodiště, k vyhlídce vede 106 schodů. Sami uvidíte, že jde o adaptaci objektu, který dříve sloužil zcela jiným účelům. Dřevěná konstrukce věže má balkon a vyhlídkovou plošinu. Z vyhlídky je vidět například masív brdského Kokšína, vrch Hvížďalka, údolí Bradavy, budhistická stúpa na horizontu, Spálené Poříčí včetně zámku, a Těnovice.

foto: stastnavez.cz

Zábava pro děti

U rozhledny je dětský koutek se skákacím nafukovacím hradem. Velmi oblíbeným doplňkem Šťastné věže je po celé jedné boční straně instalovaná horolezecká stěna s jištěním a obsluhou. K dispozici je pro děti také dřevěná konstrukce se skluzavkami a překážkovou dráhou.

foto: stastnavez.cz

Občerstvení

Rozhledna je součástí objektu, který poskytuje občerstvení a posezení v přízemí u baru a na venkovní terase o 4 m výše. Vaří se zde i teplá jídla. Ke každé vstupence na rozhlednu dostanete nápoj (např. čaj, kávu, malinovku) za symbolickou korunu.

foto: stastnavez.cz

Tipy na ubytování

Provozní doba

Objekt rozhledny je otevřen denně od 10 do 18 hodin.

Přímo u rozhledny můžete zaparkovat kola ve stojanech.

Parkování a přístupnost

Automobil zaparkujete na Náměstí Svobody ve Spáleném Poříčí. Z parkoviště půjdete k rozhledně Šťastná věž Zámeckou ulicí. Vzdálenost je necelý 1 km.

Poloha na mapě

Tip na výlet 

Zámek ve Spáleném Poříčí
Renesanční zámek ve Spáleném Poříčí je částečně přístupný veřejnosti. Byl postaven v roce 1617 na místě bývalé gotické tvrze. Několikrát byl vypálen. V současné době sice slouží církevní škole, ale částečně je zpřístupněn veřejnosti.  Čtyřkřídlá stavba vás upoutá vstupní pseudogotickou věží a fasádou zdobenou renesančními sgrafity. V zámku můžete navštívit koncertní síň se zachovalým původním renesančním stropem. Můžete si projít stálou expozici "Život na vesnici na počátku minulého století" s ukázkou dobového nábytku. V parku za zámkem si prohlédnete romantický altánek a kašnu s původní barokní plastikou ryby. K vidění jsou i díla sochaře Gustava Mayera.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecká 200
Spálené Poříčí 33561
+420 728 524 028
rozhledna@stastnavez.cz
stastnavez.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Dětská hřiště
 • Rozhledny
 • se psem
 • Výlety
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Zabavní centra
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.