Rozhledna Lhotka u Berouna

Chyňava, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

V lese nad obcí Lhotka u Berouna se vypíná v nadmořské výšce 462 metrů kombinovaná telekomunikační věž s vyhlídkovou plošinou, známá jako rozhledna Lhotka.

Autor článku: Radomír Němeček, 29. dubna 2020

Zamávejte letadlům

Nosná část věže je tvořena centrálním tubusem a na vyhlídku vás přivede točité schodiště, které ho obtáčí. Celková výška věže je 45 m, vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 24 m. Nabízí krásný kruhový výhled na oblast Českého krasu, Křivoklátsko, České Středohoří, pěkně vidět je město Beroun, Vráž, Malé Přílepy a spatříte i věž letiště Václava Havla.

Kudy vede cesta k rozhledně?

Při cestě vozem lze auto odstavit na parkovišti, které leží v blízkosti silnice vedoucí z Vráže u Berouna do Lhotky. U parkoviště je umístěn ukazatel, který vás k rozhledně nasměruje. Cesta je dlouhá asi půl kilometru a vede po lesní cestě.
Pokud se na Lhotku plánujete vydat vlakem, nejbližší železniční stanicí je Vráž u Berouna. Z nádraží půjdete po silnici směrem na Lhotku, která vás přivede až ke zmiňovanému parkovišti a poté dojdete k rozhledně. Při cestě vlakem počítejte s délkou trasy asi 3 km.

Parkování

Zaparkovat je možné přímo ve Lhotce u Berouna. Z obce k rozhledně je to necelý kilometr.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Nabízí se návštěva města Beroun, které je bohaté na historické památky. Asi dva kilometry od něho směrem na východ pak leží ves Tetín, jež patří k nejstarším u nás. Pobývala zde a v roce 921 byla zavražděna kněžna Ludmila, a ves byla též sídlem přemyslovských levobočků. Můžete si zde prohlédnout Tetínské hradiště a zříceninu hradu Tetín a vydat se za poznáním po zdejší naučné stezce „Tetínské vyhlídky“, která vás pomocí pěti informačních panelů seznámí kromě Tetínského hradu například s kostely sv. Ludmily a sv. Kateřiny, či kostelem sv. Jana Nepomuckého.

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Vyhlídky
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.