Maloskalský pivovar

Malá Skála, Maloskalsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Českém Ráji stojí v obci Malá Skála na břehu Jizery Maloskalský pivovar. Místo má genius loci. Minipivovar vznikl z proslulé horolezecké restaurace pod Pantheonem. Nachází se přímo u silnice E 65.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Obnovená pivní tradice v Českém ráji

Nový příběh maloskalského piva, která se v samém srdci Českého ráje vařilo už od 16. století, se začal psát v roce 2015. Zasloužil se o to pořadatel hudebních festivalů Benátská! a Maloskalská noc Pavel Mikéz. Nechal vybudovat minipivovar a tradice je obnovena. Vy můžete ochutnat například světlé pivo Boušek 11°, světlý Maloskalský ležák 12°, tmavý Pantheon Speciál 13° a Maloskalský Ale 15°.

Restaurace nabízí domácí jídla i pivní speciality

V pivovarské restauraci ochutnáte jídla domácí kuchyně, nabídnou vám tu i pivní speciality. Terasa se nachází přímo pod Pantheonem, lokalita je srdcem Českého ráje. Čeká vás nádherný výhled na řeku Jizeru i Suché skály.

Děti si tu mají kde hrát

Děti mají v restauraci svůj k dětský koutek. Vstup se psy je do restaurace povolen.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost

Několik parkovacích míst je přímo u minipivovaru. Nebo lze využít Parkoviště pod zámkem, vzdálené zhruba 500 m.

Kam na výlet v okolí

Prohlédněte si Vranov
V Malé Skále nevynechejte výlet na hrad Vranov v areálu Pantheon. Půjdete po červené turistické značce. Z Pantheonu se vám z rozhledového místa otevřou krásné pohledy k Drábovně, na Sokol a Suché skály. Kousek od Malé Skály navštivte věhlasný hrad Frýdštejn.
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Labe 196
Malá Skála 46822
721 830 447
602 410 611
info@maloskalsky-pivovar.cz
www.maloskalsky-pivovar.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.