Rozhledna Dymník

Rumburk, Šluknovsko, České Švýcarsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Mirek25 CC BY-SA 3.0

Rozhledna Dymník stojí na stejnojmenném vrchu, asi dva kilometry od Rumburka. Vrchol, kde na vás čeká kruhová cihlová stavba rozhledny, má nadmořskou výšku 516 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. září 2020

Za dalekými výhledy

Vyhlídková věž je 15 m vysoká a její kruhový výhled vám představí vrcholky Lužických hor, s nejznámější Luží, Jedlovou a Vlčí horou, spatřit můžete Ještěd, Bezděz s hradní zříceninou a Milešovku.

Dymník, to je rozhledna, restaurace, lanový park i zábava pro děti

V těsné blízkosti rozhledny se nachází příjemná restaurace, vybudovaná z původního selského stavení. Její chutná kuchyň patří k vyhlášeným. Po občerstvení si můžete dopřát mírně adrenalinový zážitek v Lanovém parku Dymník, který dopřeje zábavu dětem i dospělým. Překážky jsou umístěny ve výšce asi 8 metrů nad zemí mezi vzrostlými stromy, pro malé děti je k dispozici malý dětský lanový park, ale také různé prolézačky a houpačky. 

Strom života

Vaší pozornosti by neměla na Dymníku uniknout také pozoruhodná stavba nazvaná Strom života. Skládá se z 22 štíhlých kamenů, složených vytesanými klíny před již více než jedním stoletím. Každý z kamenů je 5 – 6 metrů dlouhý a váží okolo čtyř tun. Tato kamenná hvězda svými chodníčky připomíná síly vzduchu a chodníčky sílu ohně. Údajně se jedná o starý duchovní symbol, který má mimo jiné sdělit, že člověk stojí na pomezí Země a nebe.

Tipy na ubytování

Kde se občerstvit

U rozhledny (300 metrů) můžete posedět v restauraci Dymník. 

Vlakem na rozhlednu

Plánujete-li výlet vlakem, vystupte na hlavním nádraží v Rumburku. Z nádraží až na rozhlednu půjdete 3 km. Výlet doporučujeme spojit s procházkou po Naučné stezce Dymník. Celková délka trasy tam a zpět je 7,5 km. Trasa na mapě.

Kudy k rozhledně a parkování

Autem se dostanete téměř k rozhledně. Veřejné parkoviště se nachází 300 metrů od rozhledny. 

Poloha na mapě

Tip na výlet

Výšlap na rozhlednu Dymník je pěknou součástí výletu do Rumburka a jeho okolí. Ve městě je k vidění soubor tkalcovských podstávkových domů, které tvoří Vesnickou památkovou rezervaci. Na místě bývalé klášterní zahrady je situován park Rumburské vzpoury, na zdejším hřbitově můžete vidět i památník věnovaný jejím obětem. Prohlédnout si můžete i řadu sakrálních památek.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu České Švýcarsko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.