Muzeum fantastických iluzí

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.6/10

Muzeum, které je dílem slavného českého iluzionisty Pavla Kožíška, najdete ve Vodičkově ulici, kousek od Václavského náměstí. V 1. patře Galerie Myšák vás pobaví více než 150 interaktivních zábavných exponátů.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Spousta zábavy v optických klamech

Navštívíte největší muzeum trikových iluzí v Praze. V tomto magickém světě Pavla Kožíška se stanete součástí expozice velkoformátových trikových obrazů a fantastických optických klamů. Můžete vše zadokumentovat. Pořídíte si na památku skvělá videa a fotografie.

foto: muzeum iluzí

Ocitnete se i v pařátech dinosaura

Nadchne vás například kouzelná židle. Nebo vás rozesměje magická místnost, kde se proměníte v trpaslíka, či obra. Kouzelník vás vystřelí z děla a budete levitovat ve vzduchu. Na vaší hlavě si na stole může pochutnávat King Kong. Dostanete se do vězení alychymisty Edwarda Kelleyho ve středověké laboratoři. Budete plout vedle Titanicu. A v pařátech vás unese dinosaurus.

Zábavné momenty vás rozesmějí

V muzeu jsou však i různé zábavné interaktivní momenty. Pobaví vás takové osobnosti, jakými byli Charlie Chaplin, či Albert Einstein. Pak se projdete hlavou dolů po stropě. Bude z vás klidně primabalerína. Pohledem do zrcadla v sobě spatříte nejkrásnějšího člověka. Zřejmě se sami ocitnete na talíři se zeleninovou oblohou. A usměje se na vás třeba i slavná Mona Lisa. I  když to nebude úsměv známý z obrazu.

Občerstvení

V proslulé cukrárně Myšák v přízemí si skvělé občerstvení určitě užijete.

Jak do Muzea iluzí

Metrem A/B dojedete na Můstek, odtud 142 metrů pěšky. Nebo třeba tramvají na Václavské náměstí, pak 72 m pěšky.

Kde zaparkovat

Ve Štěpánské je veřejné parkoviště hotelu Alcron, Pasáží Lucerna pak jdete 261m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.6/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.