Městské muzeum Nová Paka

Nová Paka, Jičínsko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Městské muzeum Nová Paka bylo založeno v roce 1908 a najdete zde několik zajímavých expozicí. Určitě zajděte do oblíbené Klenotnice drahých kamenů a Spiritismu v Podkrkonoší nebo do novorenesančního Suchardova domu z roku 1896.

Autor článku: Petr Kouba, 2. září 2020

Suchardův dům

Rod Suchardů patřil mezi známé sochaře a dům a dílnu pěkně vyzdobili (Antonín Sucharda, Stanislav a Vojtěch Sucharda, Anna Suchardová Boudová). V Suchardově domě je umístěna historická expozice muzea a rovněž zde mají prostory pro pořádání různých výstav. Expozici Klenotnice drahých kamenů najdete v budově blízko muzea a obdivovat můžete například osmimetrový jmen araukaritu s geologickým věkem okolo 250 miliónů let.

foto: muzeum.cz

Za drahými kameny do Klenotnice

V Klenotnici spatříte sbírku drahých kamenů, zaměřenou hlavně na acháty, vše je seřazeno podle druhů a lokalit. Seznámíte se i s ukázkami místních brusičů a šperkařů. Svými kousky přispěli i místní sběratelé. Expozice geologického vývoje vám představí rostlinstvo permokarbonu a Spiritismus v Podkrkonoší ukazuje medijní kresby, fotky a pohlednice, související s edicí „Spirit“ a „Posel záhrobní“.

foto: muzeum.cz

Občerstvení

Posedět můžete v příjemné restauraci Novopacké sklepy.

Parkování

Zaparkovat můžete na parkovišti Stanislava Suchardy, které se nachází 200 metrů od muzea.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Zejména milovníky automobilismu by si neměli nechat ujít návštěvu novopackého muzea automobilů, které leží na Krkonošské ulici a je věnováno zakladateli motoristického sportu v této oblasti, panu Antonu Vitvarovi, a také Krakonošovu a Novopackému okruhu.  

Základní údaje

Kontaktní údaje

F. F. Procházky 70
Nová Paka
+420 493 721 943
novapaka@muzeum.cz
www.novapaka.muzeum.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Muzea
  • pro dva
  • Galerie
  • pro seniory
  • Regionální výrobky
  • Historické
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Český ráj

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více