Rozhledna Cibulka na Šibeničním vrchu

Krajková, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10

Při návštěvě Krušných hor můžete vystoupat na Šibeniční vrch (666 m n. m.) nad obcí Oloví, 10 km od Sokolova. Rozhlédnete se do krajiny z rozhledny Cibulka.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. února 2021

Původně stála vyhlídková věž jinde

Původně stála rozhledna z konce 19. století na Boučském vrchu asi 1,5 km východně od dnešní stavby. Rozhledna však chátrala a členové okrašlovacího spolku ji rozebrali a přenesli na Šibeniční vrch do nadmořské výšky 956 m, tedy 10 výškových metrů pod vrchol kopce. Za 2. světové války však došlo ke zničení původní vyhlídkové věže. Nově vybudovaná rozhledna Cibulka je otevřená od roku 2014 a vy si můžete vychutnat pohledy do širého kraje, které nabízí.

foto: olovi.cz

Co z plošiny uvidíte

Ocelová konstrukce je vysoká téměř 30 metrů. Vyhlídková kopule ve výšce 23,8 m má tvar cibule. Z rozhledny, na kterou vede 129 schodů, se můžete dívat všemi směry. Uvidíte město Oloví, dohlédnete do Kraslic, Jindřichovic, Krásné Lípy, uvidíte Krušné hory, německý Klingenthal, Boučský vrch. Spatříte Sokolovskou pánev, město Sokolov, Karlovy Vary, kopce Slavkovského lesa, Hřebeny, Tisovou, západní část Krušných hor, nádrž Jesenici a Smrčiny se Zelenou horou.

foto: olovi.cz

Jak zabavit děti

Na rozcestí pod rozhlednou Cibulka je zastřešený turistický přístřešek a u něj je umístěno dřevěné pexeso s obrázky hmyzu, ptactva a plazů, které si můžete s dětmi zahrát.

Rozhledna je volně přístupná po celý rok.

Kde se občerstvit

Občerstvit se můžete v Oloví například v Restauraci U Bodláka.

Vlakem na rozhlednu

V obci Oloví je železniční stanice. Od vlaku půjdete po modré trase ke kostelu Sv. Michala a následně po žluté trase. Délka cesty 2,6 km. Výlet doporučujeme spojit s procházkou po naučné stezce Oloví (víz tip na výlet níže pod mapkou)

Jak na rozhlednu a kde zaparkovat

Automobil zaparkujete na parkovišti pod rozhlednou. Z parkoviště se vydáte k rozhledně do kopce po zeleně značené turistické cestě. Půjdete 900 metrů. Trasa na mapě

Poloha na mapě

Tip na výlet.

Spojte návštěvu rozhledny s procházkou po naučné stezce Oloví.
Návštěvu rozhledny Cibulka můžete spojit s cestou po Naučné stezce Oloví (4,5 km). Zaměřuje se informačními panely na historii středověkého hornictví v oblasti a přibližuje zajímavé stavby v okolí města. Půjdete například kolem Kaple nejsvětější Trojice. Byla postavena ze strusky, jež vznikla při tavení železa. K jeskynnímu místu se váže zajímavá legenda. Pekař zde málem přišel o život při bouřce. Blesky lítaly všude kolem něj, on se schoval pod borovicí a do té nakonec blesk neudeřil. Pekař připevnil na strom obraz Nejsvětější Trojice. Za 1. světové války vznikl nápad na vystavění jeskynní kaple, kterou uvidíte. Další kaplí na stezce je Kaple sv. Josefa, u které rostou červené javory.

 

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dolina
Krajková
olovi@olovi.cz
olovi.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Výlety
 • Rozhledny
 • pro dva
 • Cyklistika
 • romantické cestování
 • Vyhlídky
 • Kopce a vrchy
 • amazing places
 • pro seniory
 • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.