Rozhledna Vlčí hora u Oseka

Osek, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Nad severočeským městečkem Osek v Krušných horách se v lokalitě Dlouhá Louka vypíná Vlčí hora (891 m n.m.) se stejnojmennou rozhlednou. Vyhlídková plošina je součástí čtyřicetimetrové telekomunikační věže. Je na ní umístěna ve výšce 15 m.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Telekomunikační stožár s vyhlídkovou plošinou

Rozhledna je volně přístupná. Dostanete se na ni po točitém schodišti, které obtéká vnější plášť telekomunikační věže. Schodů vede k ochozu celkem 72. Z vyhlídkové plošiny se otvírá výhled na okolní krajinu. Můžete pozorovat České Středohoří, uhelnou pánev Litvínov, průmyslový komplex Záluží. Uvidíte samozřejmě vrcholky Krušných hor a pohoří Džbán.

Občerstvení

Občerstvíte se v restauraci Rozcestí.

Kde zaparkovat a trasa k rozhledně Vlčí hora

V zimě se nabízí odstavná plocha u Penzionu Rozcestí. Připravte si mince v hodnotě 200 Kč do automatu. V létě poslouží parkoviště Dlouhá louka. V místě zastavuje i autobusová linka z Litvínova. K rozhledně směřujte po zelené značce. Po 250 metrech se z rozcestí Pod Vlčí horou vydáte po modré. Celkem půjdete 900 metrů. Trasa na mapě

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Vydejte se na úchvatnou zříceninu
V části města Osek - Hrad Osek si prohlédněte velmi působivou zříceninu obřího hradu Rýzmburk z první poloviny 13. století. Svého času patřil mezi nejstarší a nejmohutnější gotické hrady v Podkrušnohoří. Na místě spatříte pozůstatky hradeb i věží. Dochovaly se i zbytky podsklepených bran a klenutých sklepů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Dlouhá Louka
Osek
417 822 138
itc@osek.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více