Pohádková stezka ve Spáleném Poříčí

Spálené Poříčí, Plzeňsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: spaleneporici.cz

Ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku si nenechte ujít procházky pohádkovými trasami pro děti. Jsou celkem tři a každá je jiná.

Autor článku: Radomír Němeček, 15. října 2020

Stezky jsou zaměřené na dětské turisty

Můžete si vybrat ze tří pohádkových stezek:

  1. Loukou a lesem za pohádkou. Je dlouhá 5,5 km a vede lesem. Motivem stezky je pohádka s kresbami Jiřího Wintera Neprakty. Na trase vás čeká 8 naučných tabulí, kde se dozvíte zajímavosti z okolí a naučíte se různá zvířata a rostliny. Provede vás po ní trpaslík. Jeho jméno musíte uhádnout v křížovce. Můžete si na speciálních stolcích po cestě zahrát třeba dámu a speciální Člověče, nezlob se. Protáhnete se na prolézačkách, prohlédnete si dřevěné sochy zvířat a strašidel. Upozornění: stezka je bezbariérová.
  2. Za mlynáři od Bradavy. Tato stezka je nejstarší. Půjdete 3,6 km údolím říčky Bradavy kolem rybníka Hvížďalka. Seznámíte se s historií mlýnů a řemesly kolem řeky. Budete počítat dušičky, které utekly maskotovi stezky na naučné tabule.
  3. Perličky víly Terezky. Stezka vede nenáročným terénem od starého hřbitova k továrně. Je dlouhá 2,5 km. Průvodkyní je víla Terezka. Cestou prostudujete 5 informačních tabulí.
foto: spaleneporici.cz

Upozornění

Trasa č. 3 je vhodná pro kočárky nebo seniory se sníženou pohyblivostí.

Špejchar ve Dvoře

S první pohádkovou trasou souvisí  expozice Špejcharu ve Dvoře. Naleznete ho v areálu v blízkosti zámku. Prostor jeho druhého patra je zaplněný galerií kresleného humoru Jiřího Wintera Neprakty. Právě jeho pohádka se stala motivem první pohádkové stezky. V přízemí uvidíte expozici historie zemědělské techniky. V prvním patře je umístěna expozice o přírodě Brd a životě zdejších obyvatel.

Tipy na ubytování

Zámek Spálené Poříčí

Zámek byl postaven na místě bývalé gotické tvrze. Je veřejnosti přístupný a můžete si v něm prohlédnout expozici Život na vesnici na počátku minulého století s ukázkou dobového nábytku.

Občerstvení

Na náměstí Svobody se občerstvíte v Restauraci U Kutáků. O kousek dál v Plzeňské ulici je Hostinec U Vötterů. V obou zařízeních se vaří teplá jídla.

Parkování a přístupnost

Auto zaparkujete na Náměstí Svobody ve Spáleném Poříčí. Z parkoviště se do všech směrů na pohádkové stezky pohodlně dostanete. Vedou terénem v jeho sousedství.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vystoupejte na Šťastnou věž
Ve Spáleném Poříčí najdete rozhlednu Šťastná věž. Má betonovou rekonstrukci s dřevěnou nástavbou a ocelovým schodištěm. Vznikla přestavbou již nefunkčního bývalého nábytkářského závodu. Je vysoká 20 m a na vrchol vede 106 schodů. Z ochozu se rozhlédnete do širokého okolí. Kromě celého Spáleného Poříčí včetně zámku se vám otevře pohled na vrchy v okolí – Hvížďalku, Kokšín, Těnovice. U objektu rozhledny se můžete občerstvit. Je tu i příjemné venkovní posezení s barem, a to v přízemí i na terase. Součástí areálu objektu rozhledny je rozmanité vyžití pro děti. Kromě horolezecké stěny mohou vyzkoušet třeba překážkovou dráhu. Pro nejmenší tu je k dispozici dětský koutek.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Spálené Poříčí
Infocentrum@spaleneporici.cz
spaleneporici.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Příroda
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Naučné stezky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.