Ruprechtický špičák

Meziměstí, Broumovsko, Královéhradecko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Pokořte nejvyšší horu Javořích hor a za odměnu dostaňte krásný výhled do všech světových stran. Vyšlápněte do výšky 881 metrů nad mořem a nasajte čerstvý horský vzduch. Navíc můžete navštívit i Polsko, protože budete na samých hranicích s ním.

Autor článku: Radomír Němeček, 3. května 2020

Krásný výhled z hranic s Polskem

Rozhledna na nejvyšším vrcholu okresu Náchod byla vybudována v letech od 2000 do 2002, kdy proběhlo její oficiální otevření. Jedná se zde o železnou rozhlednu, kde primárně slouží jak vysílač mobilního operátora. Výstup na vyhlídkovou plošinu dělí od země přesně 100 netočitých schodů. Po jejich zdolání vás čeká příjemná odměna v podobě výhledu na Orlické hory, Broumovské stěny, Ostaš, Hejšovinu a samozřejmě také Adršpašsko-teplické skály. Bude-li vám počasí přát, uvidíte i Krkonoše.

Rozhledna na vrcholu Ruprechtického Špičáku   foto: Vladimír Linhart

Jak na rozhlednu

Na Ruprechtický špičák se můžete dostat pouze pěším výletem. Nejkratší cesta je z Ruprechtic po žlutém turistickém značení. Tato pěší procházka s převýšením 400 metrů je dlouhá příjemné 4 kilometry. 

Provozní doba a vstupné

Rozhledna je přístupná neomezeně a zdarma

Tipy na ubytování

Parkování

Automobily doporučujeme ponechat na konci obce Ruprechtice, kde je přímo vyhrazená odstavná plocha. Parkování je zde zdarma.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Pokud již pokoříte vrchol Ruprechtický špičák, doporučujeme poté pokračovat po modrém značení k hranicím s Polskem. Poté sestoupit do Pomeznice a Vižňova. Do této chvíle je výlet dlouhý asi 6 km a jedná se o příjemnou klesající procházku. Ve Vižňově udělejte zastávku ve zdejším geoparku Vnitrosudetská pánev a pokračujte dále po modré do Meziměstí, kde vás čeká další zastávka v podobě zámku. Po červeném značení projděte celý Vižňov. Dostanete se na okraj Vižňova a zpět na začátek obce Ruprechtice.

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • se psem
 • Vyhlídky
 • pro dva
 • Příroda
 • pro seniory
 • Kopce a vrchy
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Královéhradecko

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.