Pivnická rokle

Zderaz, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10

Víte, že i Česko má unikátní kaňon? Je jím Pivnická rokle u Zderazi ve východních Čechách. Kaňon vede podél Pivnického potoka. Můžete si do rokle udělat výlet. Čeká vás tam poznávání přírodních krás.

Autor článku: Radomír Němeček, 27. března 2022

Pivnická rokle je přírodní památkou

Pivnická rokle je Přírodní památkou. Pivnická se jí říká kvůli chladu, který evokuje teplotu ve sklepě, kde se chladí pivo. Méně známý název pro kaňon je Žižkovy maštale.

Půjdete i potokem

Kaňonem prochází stezka. Území má rozlohu zhruba 35 ha. První část trasy půjdete divočinou. Přeskakovat budete popadané stromy a kameny v korytě potoka. Později se začnou objevovat skalní útvary.

Čekají vás úzké průlezy

Kaňon se rozděluje do dvou částí. Připravte se na to, že v pravé půjdete velmi úzkými chodbami. Objevíte jeskyni vymletou ve skalním útvaru. Vchod do ní je nízký. Z jeskyně prolezete do podzemního labyrintu. Prostory jsou stísněné. V levé části rokle vás čeká šplhání vzhůru úzkými průrvami po kluzkých žebříčcích z klád.

Tipy na ubytování

Upozornění

Na cestu do rokle se nevydávejte s malými dětmi a trpíte-li klaustrofobiemi. V úzkých prostorách se protáhnou jen lidé subtilní tělesné konstituce.

Občerstvení

Občerstvíte se v Restauraci na rozcestí ve Zderazi.

Parkování a trasa do Pivnické rokle

Auto nechte na parkovišti v centru obce ve Zderazi. Půjdete po modré cyklotrase č. 8.  Pískovcový kaňon je po levé straně. Vstup na okruh je dole pod kopcem.

Poloha na mapě

Kam na výlet

Navštivte Skalní obydlí
Zderaz má další raritu - Skalní obydlí. Uvidíte místnosti vytesané do skal, byteček či unikátní sklípek. Prohlédnete si minimuzeum Zderazský domeček, ve kterém je sbírka nářadí a zařízení používané k práci na poli i v domácnostech. Jsou tu historické mapy obce a další exponáty.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zderaz
604 343 536
tic@mastale.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Výlety
  • Skály
  • Skalní města
  • úžasná místa
  • Turistika
  • Příroda
  • Přírodní památky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.3/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.