Netopýří stezka v Kašperských horách

Kašperské Hory, Šumava a Lipno
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Pokud se chcete dozvědět informace o netopýrech, vydejte se Netopýří stezkou v Kašperských horách. Z náměstí v Kašperských Horách se můžete stromovou alejí projít ke Kostelu sv. Mikuláše. Je to Netopýří stezka a měří 1,5 km. Během vycházky načerpáte z panelů spoustu zajímavých údajů o fauně v okolí hor. Během letní sezony je možné zahájit prohlídku v podzemí pod budovou radnice.

Autor článku: Radomír Němeček, 14. července 2021

Netopýři v radničním podzemí

Sklepy v Kašperských Horách lidé využívali už na přelomu 16. a 17. století. Ukládali do nich potraviny a sudy s pivem. Vždyť pivní šenk se nacházel přímo v budově radnice, a tak byl radniční sklep hojně zásoben. To vše se dozvíte, když v období od května do září sklepy navštívíte. Konají se tu i komentované prohlídky. Při nich uslyšíte, jak žijí netopýři. Ti si svůj svět dobře hlídají a od října do dubna se prohlídky po jejich stopách nekonají. Hlavně proto, že chodby jsou zimovištěm těchto nočních tvorů. Traduje se, že zde kdysi zabloudil chlapec, který i přesto do chodeb vstoupil, zabloudil a už ho nikdo nenašel.

Chodby se údajně táhnou až k hradu Kašperk.

Občerstvení

Můžete využít služeb Restaurace hotelu Kašperk.

Kde zaparkovat

Parkovat můžete na prostranství u radnice a městského informačního centra. Použijete parkovací automat. Z parkoviště se do radnice i na stezku dostanete pohodlně.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Náměstí 1
Kašperské Hory 34192
376 503 413
informace@kasphory.cz
kasphory.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.