Naučná stezka Barrandovské skály

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

Pokud jste fandové geologické minulosti, projděte si v Praze Naučnou stezku Barrandovské skály. Vede dvěma přírodními rezervacemi - Chuchelským hájem a skalní stepí Homolka.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Prvohory, silur a devon

Čeká vás trasa (6 km) po úpatí Barrandovských skal přes bývalé lázně a Mariánský pramen až do Chuchelského háje. Objevíte 14 zastavení s panely nabitými spoustou informací. Provedou vás geologickou i lidskou minulostí. Nahlédnete do prvohor, do období siluru a devonu. Budete procházet místy, kde se kdysi ukládaly na dno teplého a mělkého moře úlomky korálového útesu. Poznáte území, která svědčí o sopečné činnosti.

Lom U kapličky 

Až půjdete kolem lomu U kapličky, připomenete si období trilobitů, mlžů a různých mikroorganismů. Pokud chcete zkusit štěstí, naberte si do sáčku trochu žlutavé hlíny a doma ji můžete na sítě vyplavit. Najdete malá kolečka, která tvořila stonky mořských lilií a úlomky korálů.

Zastávka v Zoo koutku

V Malé Chuchli se s dětmi zastavte v Zoo koutku. Malá lesní zoo nabídne pohled na řadu zvířat. Jsou tu daňci, polární liška, srnky, mluvící krkavec, divoká prasata a další. Je tu dětské hřiště. 

Občerstvení

V lesní zoo Občerstvení U Standy.

Parkování a přístupnost

Parkoviště Hlubočepská je u začátku stezky. Na stezku vyrazíte v Hlubočepech poblíž zastávky tramvají a autobusů. Vede podél trati do Malé Chuchle a dál do Velké Chuchle.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.