Letecké muzeum Kbely

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Máte-li rádi leteckou techniku, navštivte Letecké muzeum na vojenském letišti v Praze Kbelích. V osmi expozičních halách se můžete těšit na celou řadu letounů. Mnohé patří ke světovým unikátům.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Letadla jsou umístěna v hangárech i venku

Muzeum vzniklo roku 1968 v prostorách prvního vojenského letiště z roku 1918. O vznik expozice se zasloužil plk. Jaroslav Janečka. Jeho jméno nese název nejstaršího hangáru. V současnosti patří muzeum civilního a vojenského letectví k největším svého druhu v Evropě.

foto: VHU Praha

Uvidíte i letecké komponenty

V hangárech je 128 letadel. Spatříte motory a další části letadel. Prohlédnete si vrtule,přístrojové vybavení, leteckou výzbroj, výstroj, prapory a další komponenty. V krytých expozicích jsou k vidění figuríny v dobové výstroji.

foto: VHU Praha

Jsou zde i unikáty

Jedním z nejvzácnějších exponátů leteckého muzea je francouzský stíhací letoun SPAD z první světové války. Určitě si všimnete prvního československého dvouplošníku Bohemia B 5. V hangáru, věnovaném první republice, vás zaujme jednomotorový stíhací dvouplošník Avia B 534, který sehrál roli při obraně země v roce 1938. V hangáru, věnovaném druhé sv. válce, spatříte např. letoun s proudovými motory - německý Messerschmitt 262.

foto: VHU Praha

Občerstvení

V areálu je menší bufet. Další občersrtvení je ve Vrchlabské ulici (vzdálenost 1,2 km) je Kbelíno Pizza Italiana nebo Čínská restaurace Štěstí.

foto: VHU Praha

Kde zaparkovat

Parkovat můžete na parkovišti u vchodu do muzea.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Stará Aerovka
Součástí muzea Kbely je expozice ve staré Aerovce v Letňanech. Dva dřevěné hangáry najdete 900 metrů od muzea. Je tu umístěna  expozice bombardovacích a bitevních letounů a stíhacích bombardérů. Budete obdivovat letouny Aero Delfín nebo Aero C Siebel.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kbely
Praha
973 207 500
museum@army.cz
vhu.cz

Štítky

 • Poznávací
 • Prohlídky
 • když prší
 • Letadla
 • pro rodiny s dětmi
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • úžasná místa
 • Výlety
 • pro dva
 • pro seniory
 • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.