Zookoutek Malá Chuchle

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: praha-priroda.cz

U hájovny v Chuchelském háji v Praze s dětmi zavítejte do lesní zoo. Určitě je tím potěšíte. Uvidí spoustu zvířátek včetně divokého prasete.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Mají tu i rysa ostrovida

Zvířata, která v zookoutku uvidíte, jsou zdravotně či jinak hendikepovaná a nemohou se vrátit do volné přírody. Našla zde náhradní domov. Lesáci o ně v obůrkách pečují a zoo plní i výchovný charakter. Ocitnete se tak uprostřed divoké přírody v Praze. Spatříte zblízka rysa ostrovida, jelena evropského, divoké prase, výra velikého, psíka mývalovitého, nutrii, norka amerického a další. Lesníci pečují o 30 druhů živočichů. Lesní zoo je volně přístupná veřejnosti.

Zvířátka uvíte zblízka

Ke zvířatům se dostanete hodně blízko, jen lesáci důrazně nabádají: nekrmte je. Můžete však přinést třeba jablka nebo suché pečivo a nechat je na označeném místě. Prohlídky jsou i komentované a spojené právě s krmením pod odborným dohledem. Součástí zookoutku je lesní srub, ve kterém se odehrávají oblíbené zážitkové noční programy. Díky nim se můžete seznámit se zvířaty, která ožívají až v noci.

Občerstvení

V areálu zookoutku je Občerstvení U Standy s venkovním posezením.

Přístupnost

Můžete autobusem MHD do stanice Malá Chuchle. Pak se napojíte na Naučnou stezku Chuchelský háj, která vás do cíle dovede.

Kde zaparkovat

Jako parkoviště slouží odpočívadla u čerpacích stanic v Malé Chuchli.

Poloha na mapě

 

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.