Národní muzeum Praha

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Pražské Národní muzeum na Václavském náměstí je  největším muzeum ČR. V historické i nové budově řadu přitažlivých stálých expozic s  unikáty z různých oblastí  života. Prohlédnete si například první československou zlatou olympijskou medaili, proslulou kostru velryby  a mnoho dalších rarit.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Poznáte zázraky evoluce Země

Mezi nejpřitažlivější stálé expozice patří Zázraky evoluce, instalovaná v šesti sálech. Nad hlavami vám budou doslova létat ptáci a proplouvat ryby. Uvidíte nádherné modely zvířat včetně žraloka bílého, plejtváka nebo krakatice obrovské, dlouhé 17 m.  Nechybí zrestaurovaná proslulá kostra velryby. Evoluční poutí Země vás provedou  multimediální technologie s oživlými obrazy, světelnými a zvukovými i interaktivními prvky. Podíváte se třeba do zvětšené hlavy zmije.  

Připomeňte si klíčové okamžiky 20. století

Národní muzeum otevřelo nejrozsáhlejší stálou expozici moderních dějin 20. století, která byla dosud v ČR vytvořena.  Je umístěna v nové budově. Projedete moderními dějinami doslova časozdviží. Připomenete si zlomové momenty. Uvidíte  téměř tisíc unikátních předmětů. Část z nich je pojata scénograficky. Prohlédnete si např. luxusní krejčovský salon Bárta z Národní třídy. Spatříte první československou zlatou olympijskou medaili z roku 1924 od gymnasty Bedřicha Šupčíka, sportovní oblek T. G. Masaryka, kolekci řádů  nebo historické busty.   

Jak zabavit děti

V Nové budově najdete odpočinkovou zónu Myšárium, inspirovanou knihou Dlouhá noc muzejní myši. Hlavními aktéry jsou myš Elvíra a holub Emil.

Občerstvení

V prostorách muzea jsou k dispozici dvě bistra.

Přístupnost

Tramvají č. 11 a 13, nebo metrem A, C na stanici Muzeum.

Parkování

Parkoviště Wilsonova

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.