Vyhlídkové valy Letiště Václava Havla

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Pokud chcete vidět, jak probíhá provoz na pražském Letišti Václava Havla, můžete se vydat na vyhlídkové valy. Nacházejí se blízko letiště u Kněževse a u Hostivic. Můžete sledovat přílety a odlety letadel nad úrovní oplocení letiště.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Letadla přímo nad hlavami

Vyhlídková plošina u obce Kněževes je vysoká 4,5 m. Dostanete se na ni po schodech. Letadla na RWY 06/4 vám poletí nad hlavou, což umožní pořizovat fotografie. Další val, z kterého můžete pozorovat křížení drah RWY 12/30 a RWY 06/24, je vybudován u Hostivic, u pojezdové dráhy F. O letadlech a plánu letiště se dočtete na informačních tabulích.

Na letišti je veřejná vyhlídková terasa

Pro pozorování lze zvolit i Letiště Václava Havla. Vyjdete na terasu a otevře se vám pohled na vzletovou a přistávací dráhu i pojezdové dráhy. Zaujme vás ruch na ploše.

Vstupné

Na oba valy i na letištní terasu je povolen vstup zdarma.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V Hostivicích je restaurace Lokálka, v Kněževsi Restaurace V Maštali. Na letišti jsou Pilsner Urquell Original Restaurant, Costa Café i rychlá občerstvení.

Jak na vyhlídkové valy

  • V Kněževsi půjdete k valu od komunikace Na Staré cestě po nezpevněné štěrkové cestě.
  • Na vyhlídkovou plošinu u Hostivic vede pěšina, z Parkoviště Zimní půjdete 3,7 km.

Parkování

Přímo na letišti je řada parkovišť. V Hostivicích je Parkoviště Zimní. V Kněževsi parkovací místo najdete nedaleko valu.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

K letišti 1019
Praha 16100
exkurze@prg.aero
prg.aero

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.