Skanzen Země Keltů

Nasavrky, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Navštivte jedinečný Skanzen Keltů. U Nasavrk na Chrudimsku si před 2000 lety založili Keltové mocné oppidum. Jeho pozůstatky se dochovaly dodnes v Hradišti u Českých Lhotic a jeho rekonstrukci uvidíte ve skanzenu Země Keltů, kde můžete probudit své pravěké já.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Keltský skanzen napodobuje první století

Keltský skanzen v horní části Nasavrk je největším svého druhu v celé Evropě. Na rozloze necelých dvou hektarů je postaveno přes dvacet rekonstruovaných staveb, které můžete prozkoumávat a seznámit se s tím, jak naši předkové žili, jak pracovali i jak se bavili. Malé i velké návštěvníky jistě zaujme možnost si některé činnosti vlastnoručně vyzkoušet, zabavit se u dávných her nebo pohladit chovaná zvířátka.

Vyzkoušejte si řemesla

Kromě prohlídek s průvodcem nebo vlastního průzkumu můžete využít i tematické řemeslné, sportovní či kulturní akce, které ve skanzenu probíhají cca jednou do měsíce.

Naučná Keltská stezka

Železnými horami vede Keltská stezka. Provede vás místy původního osídlení v okolí Hradiště a Nasavrk a archeologickou památkovou zónou České Lhotice. Je dlouhá 9,5 km.

Tipy na ubytování

Rozhledna Boika

Součástí Země Keltů je rozhledna Boika, 1,5 km od Nasavrk pod vrchem Planina. Můžete se vydat na nádherný okruh po 9,5 km dlouhé Naučné stezce Keltů. Z náměstí se vydáte směrem k údolí řeky Chrudimky a následně Ke Kelteskému oppidiu a rozcestí u Křžanovické přehrady. Odtud už půjde směrem k rozhledně Boika, kde se pokocháte hezkými výhledy z plošiny 11 m nad zemí a vede k ní 32 schodů. Uvidíte Krkonoše, Orlické hory, Kralický Sněžník a Jeseníky. Trasa na mapě

Občerstvení

V areálu Země Keltů je Hostinec U dubového Kelta. Přijďte posedět a ochutnat zdejší dobroty.

Přístupnost

Skanzen se nachází na okraji Nasavrk. 

Kde zaparkovat

U skanzenu je parkoviště.

Poloha na mapě

Kam na další výlet

Expozice na zámku
Expozici Po stopách Keltů najdete v prvním patře zámku v Nasavrkách. Představuje kulturu mladší doby železné na Chrudimsku. Zaměřuje se na život v oppidu. Těšte se např. na hmatovou expozici keltského šperku, prohlédnete si zbraně. Spatříte ukázky mletí na kameni, výrobu keramiky atd.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více