Muzeum železné opony

Rozvadov, Český les, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Pojem Rozvadov na Tachovsku vyvolává v paměti přísně střežený hraniční přechod s ostnatými dráty do západního světa. Dnes můžete městečkem přejíždět v rámci EU volně k sousedům. Určitě nevynechejte prohlídku Muzea železné opony v bývalé celnici.

Autor článku: Radomír Němeček, 8. listopadu 2021

Odtržení od západního světa

V rámci Evropy jde o unikátní expozici na 320 metrech čtverečných. Prohlédnete si stovky exponátů, dobové fotografie i kopie důležitých dokumentů. Expozice začíná dobou první světové války. Právě nedořešené vztahy se promítly do druhé válečné vřavy, po níž byla naše země odtržena od západní civilizace. Více než 40 let oddělovaly ostnaté dráty jeden svět od druhého. Uvidíte na 800 trojrozměrných vystavených modelů, je tu knihovna se socialistickými knihami.

Unikátem výstavy je telefon s horkou linkou do Kremlu

Mezi unikáty nechybí Reportáž psaná na oprátce Julia Fučíka, telefony prezidenta Gustava Husáka, z nichž jeden byl horkou linkou do Kremlu. Prohlédnete si uniformu a pendrek policisty ze zásahu na Národní třídě v roce 1989. K dispozici tu je kino s dobovými filmy. Zřejmě vás upoutá třeba funkční vojenská vysílačka, zbraně, hraniční drát nebo odposlouchávací technika.

Uvidíte i České chlouby

Socialismus měl i světlé stránky v podobě produktů, které výstava připomíná. Patří sem Krteček, Rumcajs, Ferda mravenec, broušené sklo a fotoaparát Flexareta.

Občerstvení

Zavítejte do Restaurace Švejk.

Kde zaparkovat

Muzeum je hned vedle parkoviště.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Na Rozhlednu Milíře
Na úpatí kopce v části Rozvadova zvané Milíře, zavítejte na rozhlednu Milíře. Dostanete se tam ze Svaté Kateřiny. Věž je vysoká 30 m a využívá ji síť Eurotel. Uvidíte Český les, zříceninu Přimda a nahlédnete do Německa.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Rozvadov 20
Rozvadov 34806
602 263 470
info@muzeumrozvadov.eu
muzeumrozvadov.eu

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Naše tipy
  • Vojenství
  • Výlety
  • pro dva
  • Prohlídky
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Západní Čechy

Vyberte si ubytování

Pension Hubert

Českolipsko - Jizerské hory Raspenava

9.4/10
Cena od 450 Kč do 750 Kč
Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.