Muzeum Chodska v Domažlicích

Domažlice, Domažlicko - Chodsko, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Autor fotky: muzeum-chodska.com

Muzeum Chodska je nejstarším muzeem v oblasti Domažlicka. Najdete jej v areálu mohutného Chodského hradu, který je výraznou dominantou města. Kromě muzejních expozic můžete navštívit válcovitou hradní věž s vyhlídkovým ochozem, nebo třeba lapidárium.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. září 2020

Od historie po současnost

Historie muzea sahá do roku 1883, kdy vzešel podnět k jeho založení. Výstavní expozice byly postupně umístěné v augustiniánském klášteře, na městské radnici a nakonec získaly své pevné místo v prostorách Chodského hradu. V novodobé historii objekt zasáhl v průběhu probíhající rekonstrukce v roce 1995 požár, který poničil i množství sbírkových předmětů, které musely být náročně zrestaurovány. Brána Chodského hradu se pak návštěvníkům otevřela o čtyři roky později.

foto: muzeum-chodska.com

Na té chodské svatbě…

Muzeum se věnuje historii Chodska, sbírkám etnografickým, archeologickým sbírkám pravěku a středověku. V expozici se nachází památky církevní, památky řemesel a obchodu i válečnické, k vidění jsou mince a medaile a mnohé další. Součástí expozice „Historie Chodska“ je již řadu let veřejností obdivovaná výstava „Chodská svatba“, neméně zajímavá je sbírka týkající se lidových zvyků zdejšího kraje. V areálu můžete spatřit mnohé zajímavosti, mezi nimiž vévodí pohřební kočár pocházející z obce Mutěnín.

foto: muzeum-chodska.com

Hudba pod hradem

Prostory Chodského hradu a jeho atrium často ožívají konáním rozličných kulturních akcí, mezi nimiž jsou nejpočetněji zastoupeny tematicky zaměřené výstavy a přednášky. Prostranství pod hradem se v době letních prázdnin mění v otevřenou scénu s pravidelným multižánrovým hudebním festivalem „Hudba pod hradem“. 

foto: muzeum-chodska.com

Občerstvení

V okolí muzea se nabízí velký výběr možností, kde se občerstvit. 

Kudy k muzeu?

Chodský hrad se nachází v historickém centru Domažlic, v těsné blízkosti infocentra, poblíž západního konce Náměstí Míru.

Parkování

Motorizovaným návštěvníkům jsou k dispozici dvě parkoviště v sousedství hradu. 

Poloha na mapě

Kam dále z muzea? Hezký tip na výlet.

Kousek od muzea, pod branou historického domažlického náměstí, navštivte Galerii bratří Špillarů a Muzeum Jindřicha Jindřicha. Obě tyto zajímavosti naleznete v budově Muzea Jindřicha Jindřicha na adrese Husova 61. Můžete se těšit na obrazy s tématikou Chodska, jeho krajiny a života zdejšího lidu, ale také etnografické sbírky  J. Jindřicha, která čítá na 9.000 předmětů.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Chodské náměstí 96
Domažlice
+420 379 776 009
muzeum@muzeum-chodska.com
muzeum-chodska.com

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více