Lanovka Mrázovka

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10

V Praze 5 na Smíchově se můžete svézt pozemní lanovkou od hotelu NH Praha do parku Mrázovka.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Lanovkou pojedete zadarmo

Pozemní lanová dráha hotelu NH Praha Mrázovka bývá označována jako šikmý výtah. Můžete ji využít zadarmo například proto, abyste se pohodlně dostali do veřejné části parku Mrázovka. Lanovka spojuje hotelové budovy. Dolní je na křižovatce ulic Mozartova a Duškova. Horní je u areálu Sokolu na vrchu Mrázovka.

Čeká vás vyhlídka a Mozartovo muzeum

Kabina lanové dráhy má specifický vzhled a určitě vám zpestří návštěvu této části Prahy. Využijte ji jako nevšední zážitek. Dráha je dlouhá 156 metrů s převýšením 51 metrů. Kabina uveze najednou 12 lidí, zdolává maximální sklon 31 stupňů. Pojedete rychlostí 2,5 m za sekundu. Nahoře objevíte vyhlídkové místo, z něhož se vám otevře zajímavý pohled třeba na Vyšehrad. Uprostřed Mrázovky můžete navštívit Muzeum W. A. Mozarta a manželů Duškových ve vile Na Bertramce.

Jak zabavit děti

V parku najdete dětské hřiště a též sportoviště – plážový volejbal, petanque,tenis, ping pong, lacros a další.

Občerstvení

Občerstvíte se buď dole v Costa Praga restauraci nebo v Ristorane II Giardino Toscano v hotelovém komplexu na Mrázovce. V parku je i občerstvovací stánek.

Kde zaparkovat

Nedaleko lanovky využijte kapacity parkovišť Plzeňská. Parkování je zpoplatněné. Od parkoviště je to k lanovce necelý 400 metrů.

Poloha na mapě

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Procházka
  • Kabinové lanovky
  • Lanové dráhy
  • Výlety
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
  • pro seniory
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
7/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.