Hrad Červený Újezd

Červený Újezd, Okolí Prahy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: hrad-cervenyujezd.cz

Soukromý hrad Červený Újezd, nacházející se ve středních Čechách nedaleko Prahy, je mezi objekty svého druhu s trochou nadsázky „batoletem“. Vybudován byl totiž mezi lety 2001 – 2002.

Autor článku: Radomír Němeček, 30. března 2020

4000 exponátů vás vrátí do časů našich předků

Hrad Červený Újezd je replikou historického hradu, v jehož interiéru se nachází Muzeum českého venkova s téměř čtyřmi tisíci exponátů, které seznamují návštěvníky s každodenním venkovským životem. K vidění jsou více i méně známé nástroje, které tvořily nedílnou součást každého hospodářství a řemeslných živností. Dílny tradičních řemesel představují například dílnu kováře, řezbáře, ševce a dalších. K prohlídce zvou typické světničky různých koutů Čech, Moravy i Slovenska, k vidění jsou selské kroje a celá řada předmětů lidové kultury. Zajímavý je rovněž Rytířský sál a Zbrojnice s expozicí sečných i palných zbraní. Na hradě lze zakoupit kopie řady vystavených předmětů. 

Nenechte si ujít rozlehlé a zajímavě řešené zahrady

K hradu Červený Újezd přináleží rozlehlé zahrady, kde se nachází množství nejrůznějších dřevin a květin, v ohradách u salaše se prohánějí ovce a ve vesnickém skanzenu, který je rovněž součástí zahrad, je k vidění například špejchar, milíř, větrný mlýn a mnohé další stavby.

Součástí dění na hradě jsou i ukázky tradičních řemesel

V letním období se na hradě koná řada různých, tématicky zaměřených akcí. K vidění bývají ukázky tradičních řemesel, dobová vystoupení, při kterých svůj um předvádí šermíři, tanečníci, hudebníci i herci a kdo si přeje návštěvu hradu spojit právě s některou z takovýchto akcí, jejich aktuální přehled najde na webových stránkách.

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu hradu se nachází restaurace Krčma, která nabízí staročeské pochoutky, lidová jídla a dobové nápoje. 

Kudy do Červeného Újezda?

Z Prahy po pražském okruhu, odbočit na Hostivici na silnici č. E48, dále směr Jeneč a Červený Újezd.

Parkování

Parkování u objektu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

V létě se můžete vypravit k rybníku Břve, který je od Červeného Újezdu vzdálen asi 6 kilometrů.  Odtud se můžete vydat po naučné stezce Hostivické rybníky, která vám představí vodní hladiny rybníků Břevského, Kalého a Litovického, u kterého se nachází dřevěná ptačí pozorovatelna.  
 

Základní údaje

Kontaktní údaje

U Větráku 280
Červený Újezd 27351
+420 312 698 924
info@hrad-cervenyujezd.cz
www.hrad-cervenyujezd.cz

Štítky

  • pro rodiny s dětmi
  • romantické cestování
  • Zámky
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro dva
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.