Vyhlídková věž Vojna
Lazsko, Brdy, Střední Čechy

 
Ohodnoťte jak se vám líbil článek
0/10

Rozhlednu Vojna naleznete v areálu památníku Vojna u Lešetic, přibližně 5 km jižním směrem od Příbrami. Je místem, které, by mohlo vyprávět…

Autor článku: Radomír Němeček, 30. dubna 2020

Pohlédněte z výšky na místa, kde strávili část svého života němečtí zajatci a političtí vězni

Vyhlídková věž rozhledny je součástí bývalého tábora Vojna, který své jméno získal po nedalekém vrchu. Nachází se v nadmořské výšce 590 metrů a nabídne vám dnes výhled zejména do areálu památníku. Nejprve zde byli vězněni němečtí zajatci, poté byl přebudován na tábor nucených prací a od roku 1951 sloužil pro umisťování vězňů, kteří byli z politického hlediska nepohodlní a odporovali tehdejšímu režimu, a kteří byli odsouzeni k nuceným pracím v nedalekém uranovém dole. Po roce 1960 tábor převzala armáda, v jejímž držení byl až do roku 2000. O rok později byl vyhlášen kulturní památkou a od roku 2005 byl zpřístupněn veřejnosti. 

Autem, vlakem i pěšky

Přístup k rozhledně vede vozem po silnici od Příbrami na Milín, ze které odbočíte na obec Lešetice. Pěšky sem můžete zamířit z Příbrami po žluté a modré turistické značce. Při cestě vlakem je nejbližší železniční zastávkou Milín, kam vás zaveze vlak z Prahy s přestupem ve Zdicích. Cesta trvá necelé dvě hodiny.

Parkování

Parkoviště je u areálu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se do Hornického muzea Příbram. Je největším hornickým muzeem u nás a nabídne vám na řadu stálých expozic v objektech Ševčinského, Vojtěšského či Anenského dolu. Zavítat můžete do Hornického skanzenu v Březových Horách, které vám nabídne navíc jízdu hornickým vláčkem po povrchu i v podzemí. Výlet můžete spojit s prohlídkou skanzenu Vysoký Chlumec, Muzea zlata Nový Knín či Špýcharem Prostřední Lhota, kde najdete Muzeum života venkovského obyvatelstva středního Povltlaví.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lazsko

Štítky

  • Poznávací
  • Pro rodiny s dětmi
  • Památníky
  • Vyhlídky
  • Pro dva
  • Doly a štoly
  • Pro seniory
  • Vojenství
  • Technické památky
Jak se vám líbí článek
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Vyberte si ubytování

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více