Hora Mědník

Měděnec, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V těsné blízkosti městečka Měděnec se zvedá z náhorní plošiny Krušných hor vrch Mědník (910 m n.m.). Je doslova prošpikovaný osmdesáti štolami po těžbě stříbronosné a železné rudy. Do útrob hory se podíváte. Štola Země zaslíbená a Štola Panny Marie Pomocné jsou přístupné.

Autor článku: Radomír Němeček, 6. března 2023

Z vrcholu se rozhlédnete panoramaticky

Pod Mědníkem leží bývalá hornická obec Měděnec. Krajina na vrchu Mědník je zapsaná na seznam UNESCO. Po výstupu na vrchol objevíte Kapli Neposkvrněného početí Panny Marie. Otevře se před vámi krásný panoramatický výhled. Uvidíte Klínovec, Fichtelberg, Meluzínu, Jelení horu, a další významné vrcholy Krušných hor. Spatříte Doupovské hory a nepřehlédnete krásné kužele Českého Středohoří.

Přístupné jsou dvě štoly

Štolu Země zaslíbená a Štolu Marie Pomocné si prohlédnete. Uvidíte středověkou ruční práci horníků, jejich nářadí, pozornosti neujdou žíly s těženými minerály. Prohlídky začínají v Infocentru Mědník. Počítejte s tím, že v některých místech jsou chodby hodně úzké a teplota je zde jen do sedmi stupňů.

Občerstvení

V Infocentru pod horou je v Nádražní ulici restaurace Mědník.

Tipy na ubytování

Parkování a přístupnost veřejnou dopravou

Parkovat můžete na Parkovišti pod Mědníkem u štoly Země zaslíbená. Na vrchol hory je to 316 m. Do Měděnce jezdí autobus, ze zastávky Rozcestí Měděnec K dolu půjdete po modré značce. Od vlakové zastávky Měděnec půjdete na vrchol necelý 1 km.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Měděnec
739  040 671
historicke.doly@seznam.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Příroda
  • Výlety
  • Hory a pohoří
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.