Hora Hněvín

Most, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Při návštěvě Krušnohorské oblasti si nenechte ujít výlet na vrch Hněvín (407 m n. m.). Vypíná se nad městem Most. Objevíte pohádkový hrad, můžete vystoupat na věž, čekají vás úchvatné výhledy.

Autor článku: David Hlisník, 12. května 2023

 Vrch je hrdou dominantou města

Vrch Hněvín je dominantou Mostu. Najdete zde hrad pohádkového vzhledu, zvláště v noci, který slouží jako hotel s restaurací. Můžete vystoupat na vyhlídkovou věž (vyhlídková plošina je 21 m nad zemí). Zavítat můžete na hvězdárnu. Případně si prohlédnete i alchymistickou dílnu Edwarda Kelleyho. Na Hněvíně se konají kulturní festivaly, společenské i charitativní akce.

Výhledy vás doslova okouzlí

Výhledy z Hněvína jsou nádherné. Kromě zmíněné věže se můžete rozhlížet i z dalších vyhlídek na malebné kopce Českého Středohoří, Krušné hory i na samotné město a na jezero Matylda.

Kde zaparkovat

Autem dojedete až k bráně hradu, kde je k dispozici parkoviště.

Tipy na ubytování

Jak vlakem na horu Hněvín

Od vlakového nádraží se dostanete po červené trase na vrchol hory Hněvín po 4,4 km (trasa na mapě).

Kde se občerstvit

V areálu hradu najdete v sezóně hradní stánek s občerstvením a restauraci.

Přístupnost

Pokud půjdete z Mostu pěšky, vydejte se až nahoru úzkou Hradní ulicí. Z centra vás čeká převýšení 150 m. Autobus MHD jezdí do stanice Zahražany, odtud po modré a červené turistické trase.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.