Historický park Bärnau

Bärnau, Bavorsko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Historický park Bärnau

Nedaleko Tachova v západních Čechách se dostanete přes hraniční přechod Pavlův Studenec do Bärnau, kde si v mírně kopcovité krajině poblíž řeky a rybníka prohlédnete Historický park Bärnau – Tachov. Harmonická osada zachycuje dějiny všedního dne středověku.

Autor článku: David Hlisník, 31. května 2023

Archeopark je v Německu největší

Archeopark je v Německu s více než třiceti zrekonstruovanými budovami největším svého druhu.  Seznámíte se s životem lidí v období raného a vrcholného středověku. Ve třech sídelních skupinách navštívíte slovanský dlouhý dům, hrádek typu motte s přidruženými obytnými a hospodářskými budovami. Prohlédnete si velký příbytek z 9. až 13. století. Poznáte dějinný vývoj regionu a sbližování bavorských obyvatel se slovanskými osadníky. Ke zhlédnutí je i stálá expozice.

Historický park Bärnau

Někdy park ožívá postavami 

Při akcích a o víkendech park ožívá postavami. Dobrovolníci zprostředkují představy o tom, jak vypadal všední den ve středověku. Předvedou vaření, jak se bydlelo, práce v domácnosti, ukáží oblečení a předměty osobní potřeby. Archeopark je v podstatě muzeem pod širým nebem. Prohlédnete si vybavení domů, nahlédnete přes rameno řemeslníků, ucítíte atmosféru dávných dob.

Historický park Bärnau

Kde zaparkovat

U areálu je parkoviště.

Kde se občerstvit

V areálu je restaurace Brot und Zeit.

Přístupnost

Archeopark je vzdálen jen tři kilometry od hraničního přechodu Pavlův Studenec směrem od Tachova.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Bavorsko

Co všechno vám nabízí Bavorsko?

Další zajímavé kategorie

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více