Zámek Moritzburg

Meissen (Míšeň), Saské Švýcarsko, Sasko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.2/10

Zámek Moritzburg leží 14 km od Drážďan a je vyhledávaným cílem turistů zejména od té doby, co zde byla natočena legendární pohádka Tři oříšky pro popelku. Kdo by nechtěl stoupat za poznáním po schodišti, kde půvabná Popelka ztratila svůj střevíček a kde začalo její štěstí? Dodnes ji tu připomíná obří střevíček z betonu a kovu.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. dubna 2020

Spánek doslova v peří

Zámku se přezdívá saské baroko a k vidění je tu velká sbírek loveckých trofejí, japonského, čínského a vyhlášeného míšeňského porcelánu, zdobné zařízení interiérů, malby a mnohé další. Množství barokních kožených tapet s velkoformátovými kresbami a ornamenty je považováno za největší v celosvětovém měřítku. Zdejší raritou je tzv. Federzimmer - péřová místnost Augusta Silného, kde se nachází unikátní postel a ložní zařízení tvořené přibližně dvěma miliony per exotických ptáků. 

Pěknou procházkou zámeckým parkem k Bažantímu zámečku

Po prohlídce hlavní budovy se vydejte zámeckým parkem, který je rájem pro romantiky, k Dolnímu rybníku. Asi 2,5 km od samotného zámku se zde nachází zajímavý rokokový pavilon Fasanenschlösschen – Bažantí zámeček. U rybníka si můžete prohlédnout také přístav s molem, maják či objekt Venušiny studny. Víte, že maják je jediným v Sasku?

Na zámku si můžete za poplatek zapůjčit českého audioprůvodce.

Občerstvení

V okolí zámku je několik restaurací, kde můžete posedět. Doporučujeme jablečný štrůdl..

Přístupnost

Na Moritzburg vás přivede silnice od Drážďan, dále A4 na Berlín, na trase jsou ukazatele přímo na Moritzburg. Sjezd na Dresden-Wilder Mann.
Autobusem z Drážďan přímo k zámku jede linka 326.

Parkování

Před zámkem je velké placené parkoviště. Od parkoviště k zámku půjdete přes zámecký park. Příchod k zámku je velmi pěkným zážitkem

Poloha na mapě

Tip na výlet

Moritzburg jako součást celodenního výletu do Drážďan a jejich okolí
Zámek Moritzburg je velmi pěknou zastávkou při celodenním výletu do Drážďan a jejich okolí. Ve městě můžete navštívit proslulý komplex muzeí a obrazáren Zwinger, vidět novorenesanční budovu Saské státní opery a prohlédnout si královský palác či Hausmannovu věž, která vám umožní vyhlídku na historické jádro města. Návštěvu Drážďan můžete zakončit na náměstí Neumarkt návštěvou kostela Frauenkirche, který byl po ničivém bombardování za 2 sv. války masivně poškozen a vyžádal si velice náročnou rekonstrukci.

Pokud se vydáte severním směrem od města, najdete tu rovněž vyhledávané výletní místo, Míšeň, kde lze navštívit místní proslulou porcelánku.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.2/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.