Pivovar Kytín

Kytín, Brdy, Střední Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

V Kytíně, který patří do okresu Praha západ a je vzdálený 3 km od Mníšku pod Brdy, si jako fanoušci řemeslného piva přijdete určitě na své. Poctivé pivo Pivovaru Kytín můžete ochutnat nejen k jídlu, ale například při řízené degustaci. Obec je navíc proslulá jako ráj cyklistů, houbařů a turistů.

Autor článku: Radomír Němeček, 9. ledna 2022

Při výrobě používají různé druhy sladů

Pivovar Kytín má na čepu tato piva: MiniHelper 11° ALE, Kytínskou 10° světlou, Kytínskou 11° polotmavou, Kytínskou 12° světlou, Kytínský doutnák 13°. Při výrobě zlatavého moku pivovar využívá různé druhy sladů, kytínskou vodu, různé druhy českého chmele (u MiniHelperu 2 druhy amerického a německého chmele), ušlechtilé pivovarské kvasnice. Piva jsou spodně nebo svrchně kvašená, nefiltrovaná, nepasterizovaná.

Pivovarská restaurace

V pivovaru navštivte restauraci nebo zahrádku. Kromě pivních produktů nabízí i různé dobroty k zakousnutí.

Přichystány jsou zážitkové programy

Společně se sládkem se můžete podívat do pivovarského zákulisí. Provede vás celým procesem vaření kytínského piva. Dozvíte se, co je to rmutování, zjistíte, jak chutná sladina, než se do ní přidá chmel. Pivovar nabízí ochutnávky piv se sládkem. Sládek vás při degustaci naučí, na co se v chuti zaměřit, abyste si mohli vychutnat každou složku zlatavého moku. Odvézt si můžete pivo v PET nebo skleněných lahvích.

Parkování a přístupnost

Pivovar má pro návštěvníky k dispozici oplocené parkoviště.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Kytín 205
Kytín
606 064 927
pivo@pivovarkytin.cz
www.pivovarkytin.cz

Štítky

  • Gastronomické
  • když prší
  • Pivovary a minipivovary
  • cestování za pivem
  • Restaurace
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Tipy co podniknout v regionu Střední Čechy

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.