Dívčí hrady a přírodní památka Ctirad

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

I při návštěvě Prahy můžete vyhledat klidná místa k relaxaci a odpočinku. Patří mezi ně Dívčí hrady a památka Ctirad v Praze 5. Přiléhají ke známému Prokopskému údolí. Najdete tam oázu klidu plnou nádherných výhledů na Prahu.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Z vyhlídky Ctirad uvidíte celou Prahu

Na severním okraji návrší Dívčí hrady nad Zlíchovem vás upoutá vodárenská věž Děvín. Dojdete k přírodní památce Ctirad s krásnou vyhlídkou. Otevřou se pohledy na Vltavu, Podolí, Vyšehrad, Židovskou čtvrť a na Pankrác s mrakodrapy a Prosek. Joachim Barrande našel první zkameněliny právě v těchto místech.

foto: Mojmir Churavy

Od Ctirada putujte na Děvín

Od vyhlídky se vydejte po návrší Dívčí hrady k hradišti Děvín. Výrazný vrch Děvín se vypíná do výšky 310 m n. m. Tvoří hranici pražských čtvrtí Radlice a Hlubočepy. Z vyhlídek se otvírají zajímavé výhledy, např. Na severozápadní viadukt Pražského Semmeringu.

Občerstvení

V Hlubočepích je v ulici K Dalejím Občerstvení u Prokopa.

Parkování

Auto můžete zaparkovat na parkovišti Radlická blízko stanice metra.

Jak na Dívčí hrady

Na Dívčí hrady se dostanete od stanice metra Radlická. Autobus č. 153 zajíždí na zastávku Nad Dívčími hrady.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Koně na Dívčích hradech
Na Dívčích hradech můžete pozorovat klisny koně Převalského. Jsou k tomu určené vyhlídky s bezbariéroivým přístupem. Ohradu monitoruje kamerový systém a je obehnána elektrickým ohradníkem.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více