Bobová dráha a dětské hřiště Klíny

Klíny, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10

V Krušných horách, 6 km od Litvínova, se projeďte na unikátní bobové dráze, jediné v této oblasti. Najdete ji v obci Rašov – Klíny. Je součástí Sportovního areálu Klíny přímo v centru obce. Nahoru pojedete 600 m lanovkou, což je v Česku unikátní záležitost. Čtyřsedačková lanová dráha Klíny slouží i k dopravě bobů na start. Najdete ho u horní stanice lanovky.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. října 2021

Dolů na bobu, na start lanovkou

Bobová dráha je umístěna v nadmořské výšce 720 m n. m. s převýšením 130 m. Trasa je dlouhá necelých 900 m. Budete se na bobu pohybovat lesem, přes sjezdovou trať , dráha křižuje i komunikaci, a to 50 m dlouhým mostem ve výšce 4 metrů. Můžete se cítit naprosto bezpečně, protože bobovka má zabezpečenou konstrukci. Pojedete maximálně 45 km/hod. A použít můžete 3 nezávislé brzdy.

foto: kliny.cz

S dětmi na bobovku

Děti od 7 let mohou jet samostatně, pro mladší děti je v bobu dvojitý sedák a dvojitý bezpečnostní pás.

foto: kliny.cz

Provozní doba

Bobovka je v provozu od května do října. Na zimu se části trati, které vedou po sjezdovkách demontují. Vždy v pátek se jezdí i večer až do 21 hodin.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

V areálu je dětské hřiště a můžete si také prohlédnout hezkou dřevěnou zvoničku, která stojí v Rašově hned vedle hlavní silnice u Sportovního areálu Klíny.

foto: kliny.cz

Občerstvení

K dispozici je Mamut bar nebo Restaurace Emeran.

Parkování

Využijte Parkoviště 1 a 2 Sport areál Klíny. Od parkovišť je to k lanovce jen několik desítek metrů.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
8/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.