Bezručovo údolí

Blatno, Krušné hory a Podkrušnohoří
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Petr Kinšt CC BY-SA 3.0

Při návštěvě Krušných hor můžete zavítat do jejich nejdelšího údolí (13 km). Nese název Bezručovo a nachází se severozápadně od Chomutova. Nádherný vyhlášený Přírodní park má rozlohu 6,5 tisíce ha.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Bezručovým údolím vede naučná stezka

Údolím teče řeka Chomutovka, která pramení v rašeliništích pod Jelení horou. Zhruba v polovině u přiléhá ke krajině ještě údolí Kameničky a údolí Křimovského potoka. Po Naučné stezce Bezručovo údolí můžete jít 5,6 km. Stezka končí u bývalého Třetího mlýna. Informace si přečtete na tabulích.

foto: Petr Kinšt

Za mlýny dál vedou cyklotrasy

Pokud se vydáte dál, tak zvolte cyklostezku 3079, nedaleko vodopádu Chomutovky se pak od rozcestí cyklostezkou 3081 dostanete kolem Baltzerova rybníka nad Medvědí vodopády a Karlův vodopád v lokalitě Tišiny a dál k Novému a Starému rybníku. Uvidíte pozůstatky bývalé železnice z Křimova do Reitzenhain. Ve vrcholových partiích jsou chráněná rašeliniště. Ochraně se těší např. území s konikleci Krásná Lípa a rezervace Buky nad Kameničkou.

Možnosti občerstvení

Po cestě vám přijdou vhod Restaurace První mlýn či Restaurace Druhý mlýn.

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Parkovat můžete u Prvního dolského mlýna na parkovišti Blatno.

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Můžete doputovat k přehradě Kamenička
Od Třetího Dolského mlýna se po modré turistické značce dostanete podél Kameničky k pěkné vodní nádrži Kamenička. Na hráz však nesmíte vstoupit.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Tipy co podniknout v regionu Krušné hory a Podkrušnohoří

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více