Andělárium - galerie pod širým

Rejchartice, Hrubý a Nízký Jeseník, Střední Morava a Jeseníky
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

Pokud milujete sochařské a výtvarné umění, určitě si nenechte ujít návštěvu galerie pod širým nebem nedaleko Šumperka. V obci Rejchartice objevíte na louce u kostela nečekanou scenérii andělských bytostí. Andělárium je dílem autorů, kteří se účastní sochařského a řezbářského sympozia.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. října 2021

Skulptury vznikají na sympoziích

Pokud se vydáte pěšky ze Šumperka, anděly uvidíte v příměstském lese už na stezkách vedoucích do Rejchartic. Turistickou atraktivitu okolí Šumperka skulptury rozhodně zvyšují. Budou se vám líbit. Andělské bytosti vznikají od roku 2013. Autoři mají jednotné téma: anděly. Uvidíte sami, jak se jim ochránci, patroni a poslové krásy povedli. Každý rok přibývají další. Vznikají ze dřeva stromů z místních lesů. Vždy třetí týden v červenci můžete umělce sledovat při práci.

Andělové pohladí po duši a jsou protikladem inkviziční procesů

Andělárium, které si v podhorském údolí můžete do sytosti prohlížet, na vás možná bude působit jako protiklad nechvalně známých inkvizičních procesů. Při nich se koncem 17. století upalovaly ženy, osočované z čarodějnictví. Psal o tom Václav Kaplický v románu Kladivo na čarodějnice.

Občerstvení

Poslouží vám hospůdka U Volskýho Voka. 

Tipy na ubytování

Kde zaparkovat

Oficiální parkoviště u skulptur není, ale naproti přes silnici za hospodou parkují auta na louce.

Jak se dosta k Anděláriu

Do Rejchartic k mostu jezdí autobus, od něj dojdete po modré značce až na louku. Je to jen 300 m.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více