Zámek Slatiňany

Slatiňany, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Na úpatí Železných hor ve východních Čechách si prohlédněte zámek ve Slatiňanech. Můžete se také projít i rozlehlým anglickým parkem.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Na zámku v Slatiňach je toho k vidění opravdu hodně

Bývalé sídlo Auerspergů si prohlédnete v několika okruzích. V základním máte příležitost vidět panské patro, které bylo jejich sídlem. Nebo zvolte okruh Celým zámkem. Dostanete se do šlechtických interiérů, ledárny, kuchyně, umývárny nádobí i kotelny. V rámci další trasy nahlédnete do obnovených interiérů v přízemí a do zámecké kuchyně.

Projdete od sklepa po půdu

Okruh Pokrok nezastavíš vás provede zámkem od sklepa po půdu. Navštívíte historickou šatnu a čistírnu oděvů, uvidíte kotelnu. Sestoupíte do velké koupelny nebo stanete na 50 m dlouhém balkonu. Poznáte někdejší moderní technologie.

Jak zabavit děti

V zámecké zahradě je dětské hřiště. Prohlédnete si soubor domečků, kde se děti učily starat o zvířata. Navštivte také kouzelnou miniaturu Kočičí hrádek.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Nedalek zámku se nachází Restaurace U zámku.

Kde zaparkovat ve Slatiňanech

Parkovat můžete u restaurace U Zámku nebo ve Vrchlického ulici. Pěšky je to k zámku z obou míst 5 minut chůze.

Vlakem na zámek

Do Slatiňan jezdí vlak, od stanice půjdete zhruba 2 km.

Poloha na mapě

Kam pokračovat dále

Zavítejte do Švýcárny
Budova Švýcárna nedaleko zámeckého areálu slouží jako interaktivní muzeum starokladrubského koně. Seznámíte se s problematikou chovu, uvidíte repliku koňského boxu, vyzkoušíte si např. jízdu v kočáře a mnoho dalšího.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecký park 1
Slatiňany 53821
777 360 211
slatinany@npu.cz

Štítky

  • Poznávací
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.