Zámek Pillnitz

Dresden (Drážďany), Saské Švýcarsko, Sasko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Zámek Pillnitz leží na předměstí Drážďan. Jeho budovu zrcadlící se v hladině Labe můžete najít na řadě pohlednic a tomuto pohledu určitě neodolá ani hledáček vašeho fotoaparátu. Je vystavěn v čínském stylu s francouzskými klasicistními prvky a přináleží k němu proslulý park, kvůli kterému je často vyhledáván.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. dubna 2020

V zámecké kuchyni jsou repliky i autentické zařízení

Prohlídka zámku zahrnuje zdobné interiéry, které vypovídají o někdejším způsobu zdejšího života. K turisticky nejzajímavějším pravděpodobně patří zejména velký reprezentativní sál se šesti volně stojícími korintskými sloupy, bohatou kazetovou výzdobou a výmalbou. Vyhlášená je také zámecká kuchyně, která ač byla v průběhu let značně poškozena a její zařízení zničeno a zcizeno, po celkové rekonstrukci získala téměř původní vzhled. Díky dochovaným zdrojům mohla být značná část inventáře nahrazena dokonalými replikami a doplněna autentickými předměty získanými v aukcích. V areálu zámku také sídlí muzeum řemesel, najdete tu Vodní palác a v čínském pavilonu se můžete zúčastnit čínského čajového obřadu.

Za unikátní kamélií především na jaře

V rozsáhlém zámeckém parku se na ploše 28 ha rozprostírá šest různě koncipovaných zahrad se vzácnými dřevinami a rostlinami z celého světa. Unikátem je 12 m vysoká kamélie, pocházející z roku 1867, která byla dovezena z Japonska. Je umístěna ve skleníku, který je v létě otevřený a v zimě ji chrání. Jeho posun, zavlažování a udržování správné teploty je řízeno počítačem. Kamélie na jaře rozkvétá tisíci krásných květů. Protože tou dobou rozkvétá  řada dalších květin, především jarní návštěva Pillnitzu je nezapomenutelným zážitkem. Vedle skleníku s kamélií je v zahradě ještě oranžérie a Palmový dům.

Zatoužíte-li mít kamélii doma, v obchodě u Vodního zámku si můžete zakoupit malou rostlinku.

Suchou nohou ze zámku po Labi

V zahradě můžete spatřit jednu zajímavost. Schody zámku končí na samém břehu Labe. Odtud se dříve šlechta ráda vydávala na plavbu po řece. K vidění je zde člun, který k této zábavě sloužil a jenž je starý již 300 let.

Občerstvení

Cestou od parkoviště k zámku je několi možností občerstvení. Další restaurace a bistra jsou v městečku Pillnitz. 

Parkování

Velké odstavné placené parkoviště je v ulici Otto-Schindler Strasse

Poloha na mapě

Tip na výlet

Z předměstí Drážďan do centra města
Na zámek se můžete vydat autem, případně zvolit autobusové spojení z Drážďan. Jeďte linkou číslo 83, která vás zaveze do stanice Pillnitz Platz. Vzhledem k blízkosti Drážďan je vhodné spojit výlet s prohlídkou obnoveného centra města, případně se vydat podél Labe k Míšni, kde se nachází zámek Wackerbarth s rovněž velmi pěknými zahradami.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.