Vojenská pevnost Königstein

Königstein, Sasko
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Pevnost Königstein leží v Saském Švýcarsku na levém břehu Labe asi 15 kilometrů od hraničního přechodu Hřensko – Schmilka. Je označovaná z vojenského hlediska za nedobytnou a patří mezi nejoblíbenější místa v Sasku.

Autor článku: Radomír Němeček, 16. dubna 2020

Seznamte se s zajímavými interiéry a řadou expozic

Stojí na místě původního středověkého hradu, později přebudovaného na zemskou pevnost s rozsáhlým opevněním a mohutnými budovami. Na skalní plošině v jejím areálu najdete množství zajímavých objektů. Do pevnosti vejdete hlavním vchodem. Projdete velitelskou, hradební a medúzovou bránou a bránovou věží. Navštívíte postupně Studniční dům se studnou hlubokou 152,5 metru, kasárna z let 1589-90, důstojnické kasino, vojenská kasárna, dále sklad proviantu, první posádkový kostel Saska z roku 1676 a řadu dalších. Při prohlídce uvidíte také klenotnici, hřebčín a hladomornu. Seznámíte se s historií státního vězení, zbrojním arzenálem saských zbrojnic, kde uvidíte například sbírku saských děl. Mnohé vám prozradí Muzeum světových válek. Trasa podél hradeb pevnosti měří přes dva kilometry a nabízí nádherné výhledy nejen na labské údolí a Saské Švýcarsko, ale také na výběžky Krušných hor.

Jazykové bariéry se obávat nemusíte

Služby návštěvníkům jsou na velmi dobré úrovni. Nemusíte se obávat jazykové bariéry, neboť pro české turisty je k dispozici informační leták, průvodce pevností a orientační plánek v češtině. Můžete také využít audioprůvodce v českém jazyce a plánujete-li návštěvu ve skupině, lze se předem domluvit na zajištění průvodce hovořícího česky.

Kudy na Königstein?

Autem směr Děčín, přes hraniční přechod Hřensko – Schmilka a dále 15 km k pevnosti. Vzhledem ke stavu cesty počítejte na cestu od hranic k cíli asi půl hodiny. 

Snadná dostupnost objektu je zajištěna výtahy. 

Tipy na ubytování

Občerstvení

V areálu pevnosti je restaurace s občerstvením. Další stánky s občerstvením jsou u pevnosti.

Vlakem na výlet

Využijte příhraniční ELBE kartu a vydejte se na pevnost vlakem. Vystupte v železniční stanici Königstein a následně pěšky 2 km po značené trase. Trasa na mapě

Parkování

Velké odstavné placené parkoviště je u pevnosti.

Poloha na mapě

Tip na výlet v okolí

Kousek od pevnosti je další zajímavé místo, které stojí za návštěvu. Stolová hora Pfaffenstein je vidět z pevnosti. Je ideální výletem pro rodiny s dětmi. Procházka je dlouhá do 5 km a výstup na horu není vůbec náročný, ale je potřeba zaparkovat zde. Výstup zvládnou děti i senioři. Ze stolové hory jsou nádherné výhledy do okolí. Vyhlídek je tu spousty a také se Vám nabídne výstup na místní rozhlednu. Vstup je dobrovolný. U rozhledny je výletní restaurace.

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.