Zámek Lomnice nad Popelkou

Lomnice nad Popelkou, Rovensko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10

Zámek Lomnice nad Popelkou se nachází osm kilometrů od města Semily. Pěkný historický objekt, který před přestavbou v letech 1566 - 1567 býval tvrzí se rozkládá v horní části lomnického náměstí.

Autor článku: Radomír Němeček, 26. března 2020

Tak trochu jiný zámek

Zámek, jehož vlastníkem býval po jistou dobu i známý Albrecht z Valdštejna, sloužíval nejen šlechtě, ale v novodobé historii byl rovněž sídlem vrchnostenských úřadů, okresního soudu a trestnice či domovem důchodců. Během let 2009 – 2010 byl zrekonstruován a posléze zpřístupněn veřejnosti. Obvyklých zámeckých prohlídek se zde až na výjimky ale nedočkáte, tím je tento zámek tak trochu jiný. Sídlí zde však informační a kulturní středisko, které svým hostům nabízí řadu zajímavých akcí, například výstav pořádaných ve zdejší minigalerii, či třeba krátkých prohlídek zámku v rámci akcí Léto na zámku.

Hra s odměnou

Pro příznivce Českého ráje využívajících cestovatelskou hru Za pověstmi Českého ráje je lomnický zámek jedním z razítkovacích míst, kde lze získat do cestovní knížky jedno z razítek pohádkového putování. Stačí k tomu zakoupení vstupenky na některou ze zde pořádaných výstav či krátké prohlídky zámku. Za nasbíraná razítka pak můžete v tzv. směnárnách, mezi něž se řadí i lomnické Informační středisko, získat bonusovou kartu, jejímž prostřednictvím můžete čerpat různé nabízené slevy a výhody. Dalším razítkovacím místem hry Za pověstmi Českého ráje je v Lomnici nad Popelkou také i Městské muzeum a galerie.

Kudy k zámku?

Zámek se nachází při horní části náměstí, hned vedle autobusového nádraží. Autem: ve směru od Prahy po rychlostní silnici R10 směr Jičín.

Tipy na ubytování

Parkování

Zaparkovat můžete u nedalekého Penny Marketu.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydejte se za poznáním města Lomnice a jeho okolí. Zajímavá a pěkná je městská památková rezervace Karlov, v Popelkách se nachází lyžařský areál s volně přístupným vyhlídkovým ochozem na skokanském můstku K-70, zamířit můžete také na horu Tábor, s rozhlednou, restaurací a sezónním informačním střediskem. Pěkným výletním místem jsou nedaleké zříceniny hradů Kumburk a Bradlec či Smetanova vyhlídka.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Lomnice nad Popelkou
+420 739 568 347
info@kislomnice.cz
www.kislomnice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
0/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.