Tyršova plovárna

Vysoké Mýto, Pardubicko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Autor fotky: Tyršova plovárna

Tyršovu plovárnu objevíte ve východočeském Vysokém Mýtě na Pražském předměstí. Pochází z roku 1933 a má nevšední rozměry. Čeká vás odpočinek, osvěžení i sport.

Autor článku: Radomír Němeček, 12. listopadu 2022

Vodu do bazénu čerpají z vlastního vrtu

Rozměry koupaliště jsou ojedinělé 106x60 m. Voda je hluboká od 10 do 160 cm. Plavecký bazén má 50x12 m s hloubkou od 2 do 4 m pod skokanskou věží. Na polovině vodní plochy je písčité dno. Vodu s minerálními a kovovými prvky provozovatelé čerpají z vlastního vrtu v hloubce 230 m. Bazén je průtočný, voda kontrolována.

Ráz plovárny zůstal zachován

Původní ráz plovárny z první poloviny minulého století zůstal po řadě stavebních úprav zachován. Oprav se dočkala i památková budova. Děti ocení tobogán, užijí si rodinnou i původní kamennou skluzavku. Na břehu jsou pro vyžití houpačky, pískoviště, kolotoč. Potěší i třímetrový skokanský můstek a vodní hřib. K dispozici máte převlékací kabinky, můžete si zahrát plážový volejbal, nohejbal, jsou zde dva stoly na stolní tenis, hřiště na fotbálek. Kdo chce, dopřeje si i minigolf s 18 jamkami nebo petanque.

Občerstvení

Areálu plovárny nabízí občerstvení podle počasí na dvou až třech místech. K dispozici je ohniště na opékání.

Parkování a přístupnost

Parkoviště je přímo před areálem. Z vlakové stanice půjdete pěšky 1,5 km kolem nemocnice a Hradeckou ulicí. Z autobusového nádraží je vzdálenost 1,9 km, rovněž Hradeckou ulicí.

Základní údaje

Kontaktní údaje

U Plovárny 328
Vysoké Mýto 56601
465 420 498
plovarna-vm.cz

Štítky

  • Zábavné
  • pro rodiny s dětmi
  • Koupání
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • pro vozíčkáře
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.