Přírodní areál Brand

Svitavy, Svitavsko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Ve Svitavách na Pardubicku turisté rádi zavítají do rekreačního areálu Brand. Nachází se u rybníku Rosnička na okraji města a jeho využití je pestré. Můžete tu relaxovat, sportovat, dopřát si klid uprostřed přírody.

Autor článku: Radomír Němeček, 22. května 2024

Výchozím místem aktivit je rybník Rosnička

Přírodní areál Brand vám dopřeje spektrum sportovních, rekondičních a naučných aktivit v přírodním prostředí. Výchozím místem k aktivitám, které si v lesním komplexu vyberte, je oblíbený rybník Rosnička.

Naučnou stezkou dojdete k pramenům řeky Svitavy

Můžete se projít naučnou stezkou kolem rybníka Rosničky a Dolního rybníka. Nahlédnete do života rybníků, lesů i studánek a poznáte prameniště řeky Svitavy. Čeká vás 15 zastavení, část z nich je doplněno interaktivními prvky pro děti, jako jsou skákací houby, dendrofon atd. Zajímavou atraktivitou je zatopený písník, kde se na ostrůvek projdete po zabezpečené lávce.

Objevte možnosti sportování

Pokud si chcete dát trochu do těla, vydejte se na Fitness stezku, dlouhou zhruba 2 km. Vyzkoušíte deset stanovišť s cvičebními prvky. Můžete si vyjet nebo vyjít cyklostezkou. Vede lesem a má nenáročný profil, který zvládnou i děti. Je dlouhá 12 km, ale dá se zkrátit na 7 nebo 2,6 km. Okruh je červeně značený a jsou na něm umístěna odpočinková místa s lavičkami a zábavnými kvízy. Trasa je značená i pro vozíčkáře.

Najdete i poučení

Součástí areálu Brand je například kamenný Památník včelích matek, místo původní oplozovací stanice s chovnými úlky v okolí. Památník připomíná členy včelařského spolku.

Jak zabavit děti

Rodiny s dětmi ocení Sváťovu naučnou cestu se zábavnými herními prvky a dětská hřiště.

Kde zaparkovat

U rybníka jsou k dispozici tři parkoviště. 

Možnosti občerstvení v okolí

Na březích rybníka objevíte občerstvení s pěknými dětskými hřišti, a to v Chatě Rosnička a u Občerstvení Plechárna. Potěší vás i veřejné pikniště s grilem, stolem, lavicemi a přístřeškem na dřevo.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více