Tichánkova rozhledna na vrchu Tábor

Lomnice nad Popelkou, Rovensko, Český ráj
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Vrch Tábor se vypíná asi dva kilometry na jih od města Lomnice nad Popelkou. V nadmořské výšce 678 m na něm stojí rozhledna, která se řadí mezi české nejkrásnější.

Autor článku: Petr Kouba, 1. září 2020

Rozhledna, která si dala přestávku

Původní rozhledna byla dřevěná, vysoká 22 metrů a byla postavena již roku 1888. Devět let však stačilo na to, aby začal hnít a musela být kvůli bezpečnosti stržena. Nová rozhledna se začala stavět v roce 1911 a v září téhož roku byla slavnostně otevřena pro veřejnost. Oproti své předchůdkyni je vyšší, vypíná se do výšky 35 metrů, vyhlídková plošina je umístěna ve výšce 26 metrů a vede k ní 145 schodů. Rozhledna fungovala do devadesátých let dvacátého století a poté si musela počkat na znovuotevření do roku 2007. Umožňuje pěkný kruhový výhled na velkou část Čech. Vidět můžete Jizerské hory, Lužické hory, Kozákov, Krkonoše, Český rýj a České středohoří, Bradlec, Veliš, Kumburk, Zvičinu a mnohé další. 

Kudy k rozhledně

Autem po silnici z Lomnice nad Popelkou na Jičín, odbočka vpravo před osadou a dále asi 3 km přes Chlum k Táboru.

Parkování

U rozhledny je parkoviště pro osobní automobily i autobusy.

Tipy na ubytování

Občerstvení

Občerstvit se můžete přímo u rozhledny v penzionu Vyhlídka.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Vydat se můžete ke zřícenině hradu Kumburk a dopřát si krásné výhledy ze zdejší dřevěné vyhlídky. Trasa vede z Lomnice nad Popelkou směrem na Novou Ves nad Popelkou směrem na obec Zboží. Na hradě můžete zakoupit drobné občerstvení a turistické známky.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Chlum 20
Lomnice nad Popelkou 51251

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Fotografování
  • pro dva
  • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.