Svět Medúz

Praha, Hlavní město Praha
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.5/10

V Praze na Pankráci se vydejte téměř až na střechu obchodního centra Arkády. Objevíte zde nádherný Svět Medúz. Objevte nevšední krásu.

Autor článku: Radomír Němeček, 4. srpna 2021

Vítejte v jiné galaxii

Ve Světě Medúz se pod jednou střechou stanete svědky neskutečně krásné podívané. Prostor zhruba 700 metrů čtverečných zaplňuje 38 akvárií. V nich můžete sledovat, jak se chovají medúzy a poznáte alespoň zčásti jejich život. Magicky vzhlížejících tvorečků je tady neuvěřitelných 10 tisíc. A dozvíte se také, že akvárium ve tvaru koule se uchází o zápis do Guinessovy knihy rekordů.

Víte, že těla medúz tvoří voda?

Medúzy mají velikost těla od 3 mm do 3 metrů. Mezi ohrožené druhy nepatří. Jejich těla tvoří z 97 procent voda. Můžete je sledovat podobně jako podél oceánských proudů, kterými se nechávají unášet po miliony let. Spatříte kouzelné plovoucí formy se zvonem a žahavými rameny.

Uvidíte nejjedovatější medúzu

Komplikované názvy medúz a medúzek by vám zřejmě mnoho neřekly. Mají tu dokonce nejjedovatější medúzu světa – čtyřhranku Fleckerovu. Váš zážitek z návštěvy bude umocněn audiovizuálními efekty. Potěší vás videomaping.

Jak zabavit děti

Součástí Světa medúz je interaktivní akvárium a dětský koutek.

Upozornění

Vstupenku si můžete zakoupit online.

Občerstvení

K dispozici je interaktivní bistro, kde se můžete občerstvit.

Jak do Světa Medůz?

Můžete se vydat Metrem C přímo na stanici Pankrác.

Kde zaparkovat

U Arkád je velké parkoviště. O víkendu je k dispozici zdarma.

Poloha na mapě

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
5.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.