Státní zámek Lysice

Lysice, Jižní Morava
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10

V Lysicích na jižní Moravě severně od Brna můžete navštívit barokní zámek. Šlechtické sídlo má bohatou historii. Původně šlo o tvrz. Vyniká bohatě zařízenými interiéry a sbírkami nábytku, skla, porcelánu, zbraní i orientálních předmětů.

Autor článku: Radomír Němeček, 17. listopadu 2022

Těšte se na zajímavé prohlídkové okruhy

V rámci nabízených okruhů spatříte reprezentační prostory, dvě knihovny, velký a orientální sál, zbrojnici. Můžete vidět rovněž privátní a hostinské pokoje, schodišťovou halu severního křídla a byt posledního šlechtického majitele. Dále malou a velkou střelnici a hostinské pokoje. V původních barokních konírnách si prohlédnete kočár typu Berlina na vysokých kolech.

Prohlédněte si Ženu tří století

K vidění je stálá expozice. Nese název Žena tří století a je věnována Marii von Ebner Eschenbach. Uvidíte její psací pera, hodinářská skripta, memoárové práce nebo knihu Má dětská léta.

Projděte se zámeckými zahradami

Výstavní zámecká zahrada s promenádní kolonádou, oranžerií a skleníkem procházejí rozsáhlou rekonstrukcí. Jsou proto do odvolání pro návštěvníky nepřístupné.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

V blízkosti zámku začíná Dětská naučná stezka Lysická obora s hravým poznáváním přírody.

Občerstvení

Občerstvit se můžete v zámecké kavárně Dubsky na prvním nádvoří. Zdobí ji unikátní fotografie z cest hraběte Erwina Dubského.

Parkování a přístupnost

Parkoviště najdete 50 m od zámku. Autobusy též zastavují nedaleko.

Poloha na mapě

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zámecká 1
Lysice 67971
516 472 235
lysice@npu.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • když prší
  • Výlety
  • Prohlídky
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
10/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Tipy na další zážitky

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.