Sečská přehrada

Seč, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Roman Horník CC BY 3.0

V srdci CHKO Železné hory si užijete koupání a rekreaci na přehradě Seč. Údolní nádrž na řece Chrudimce je vyhledávanou rekreační oblastí a určitě potěší i vás. Koupání a mnoho dalších aktivit nabízí hlavně autokemp Seč Pláž.

Autor článku: Radomír Němeček, 7. července 2022

Rekreace i vodní sporty na Seč Pláži

Přehrada se pyšní dostatkem travnatých pláží, oceníte píščito-kamenité vstupy do vody. Centrem dění je Autokemp Seč Pláž, od centra Seče vzdálený 1 km. Můžete se koupat, slunit, rybařit, provozovat sporty. Zapůjčíte si šlapadlo, plastovou pramici i paddle board. Zahrajte si plážový volejbal, nohejbal, badminton nebo minigolf.

foto: Roman Horník

Čas pro turistiku

Užijte si procházky kolem vody. Nad hladinou se vypínají zříceniny hradů Oheb a Valdštejn a Markova skála. Lesy protínají značené turistické, cyklistické i běžecké trasy. Hezký pohled na přehradu se nabízí i z mostu na hrázi.

Oblíbený je ostrůvek

Určitě se vám zalíbí ostrůvek. Přírodní rezervace je vyhlášená a platí zde zákaz rybolovu. Překvapí vás velmi čistá voda a za rybami se můžete potápět. Uvidíte jesetery, tolstolobiky nebo parmu.

Tipy na ubytování

Jak zabavit děti

Kolem přehrady objevíte několik dětských hřišť. Na Seč Pláži zaujme skákací hrad, trampolína a organizují zde pro děti animační programy.

Občerstvení

V areálu Autokempu Seč Pláž určitě objevíte řadu hospůdek a dalších možností občerstvení.

Parkování a přístupnost

Parkovat můžete na Parkovišti Seč chatová oblast. U rozcestí Sečská přehrada nedaleko Chaty u hráze má zastávku autobus.

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Vydejte se ke zřícenině hradu Oheb
Po modré turistické značce se vydejte ke zřícenině hradu Oheb. Kromě hradeb uvidíte vstupní bránu, dvě dělové bašty, zříceninu věže a část sklepení. Poblíž torza jsou úžasná vyhlídková místa na přehradu a okolí.

Štítky

  • Relax
  • pro rodiny s dětmi
  • se psem
  • Koupání
  • pro rodiče s dětským kočárkem
  • Výlety
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.