Kutílkova palírna a pivovar

Žlebské Chvalovice, Pardubicko, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10

Máte rádi ovocné pálenky a dobré pivo? Na úpatí Železných hor máte příležitost ochutnat produkty Kutílkovy palírny a pivovaru. Nachází se v obci Žlebské Chvalovice. Vznikla z bývalé vesnické stodoly. Nachází se na cyklotrase.

Autor článku: Radomír Němeček, 18. března 2022

Proslulý Železnohorský ležák

V rodinném minipivovaru se vaří nefiltrované kvasnicové pivo s přívlastkem Železnohorské. Ochutnáte ležák 12°, speciál Jantar 13° a 14°. Oblíbený je svrchňák Pšenice 11°, tmavý speciál Perník 13° s kořením a piva typu ALE 12°a více. Zajímavá jsou ovocná piva nebo polotmavý speciál Kladivo 12 °s medovinou.

Pálenky jsou vyhlášené

Ochutnat můžete Kutílkovy pálenky – Jablkovici, Hruškovici, Slivovici. Palírna pálí z jablek, hrušek a peckovin. Fermentace ovoce probíhá v 9 kvasných nádržích. Destilát se může nechat vyrobit každý pěstitel z vlastního ovoce do maximálního množství 60l 50% za rok.

Od května do září posedíte na venkovní terase

Vždy od května funguje venkovní zahrada. Pivo se točí v dřevěném stánku. Nabízejí grilované klobásy, sýry z mlékárny a drobné občerstvení, jako oříšky, tyčinky. Pro děti nealko i sladkosti. Pivovar pořádá akce s ochutnávkou piva i pochutin z regionálních surovin.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam na výlet v okolí

Rozhledna Milada ve zřícenině
U obce Třemošnice se můžete vydat na zříceninu hradu Lichnice. Vystoupáte tam na netradiční Rozhlednu Milada. Je instalována přímo v kamenném torzu zříceniny. Uvidíte odtud Krkonoše, Bezděz nebo Milešovku.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Žlebské Chvalovice 88
Žlebské Chvalovice 53843
737 337 555
info@kutilkovapalirna.cz
www.kutilkovapalirna.cz

Kategorie a štítky

Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.