Rozhledna na Zuberském kopci

Trhová Kamenice, Železné hory, Východní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Autor fotky: Trhová Kamenice

Ve východních Čechách můžete zavítat na rozhlednu nedaleko Trhové Kamenice. Je umístěna na jednom z nejvyšších vrcholů Železných hor, na Zuberském kopci (615 m n. m.) na okraji osady Zubří.

Autor článku: Radomír Němeček, 2. března 2022

Těšte se na báječný výhledy 

Rozhledna je příhradovou kovovou věží telekomunikačního vysílače s dřevěným obložením. Je vysoká 55 metrů. K plošině, umístěné ve výšce 39 metrů, vystoupáte po 182 schodech. Za jasného počasí spatříte vrcholy Žďárských vrchů, Železné hory a dokonce i Krkonoše a Orlické hory.

foto: Trhová Kamenice

Občerstvení

V Trhové Kamenici můžete například navštívit Restauraci U Knížete na Raisově náměstí, podnik s hamburgry - Henry Burger´s Na Radnici nebo restauraci Slavie.

Za nepříznivého počasí je z bezpečnostních důvodů rozhledna nepřístupná.

Kde zaparkovat a trasa k Rozhledně Na Zuberském kopci

Parkovat je možné na parkovišti lyžařského areálu v Trhové Kamenici. K rozhledně odtud půjdete necelý 1 kilometr po zelené turistické značce. Trasa na mapě. Na kole se dá jet po cyklotrase č. 4187. Nedaleko rozhledny zastavuje autobus na zastávce Zubří rozcestí.

Tipy na ubytování

Poloha na mapě

Kam na další výlet v okolí

Osada Zubří vás okouzlí
Zhruba 500 m od rozhledny můžete sejít do půvabné osady Zubří. Rozkládá se na jihovýchodním svahu Zuberského kopce. Uvidíte pěkné roubené chalupy a zvonici. Lidovou architekturu můžete obdivovat například v roubeném objektu, který sloužil jako Stará škola. Další z chaloupek bývala třeba Starou kovárnou.

Základní údaje

Kontaktní údaje

Zubří
Trhová Kamenice
469 333 101
info@trhovakamenice.cz
www.trhovakamenice.cz

Štítky

  • Poznávací
  • pro rodiny s dětmi
  • Rozhledny
  • Výlety
  • Hory a pohoří
  • Cyklistika
  • Horská kola
  • Turistika
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9/10
Podělte se s přáteli

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.