Rozhledna na Krásenském vrchu

Krásno, Západočeské lázně, Západní Čechy
 
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Autor fotky: rozhledna-krasno.cz

Nedaleko Horního Slavkova se na Krásenském vrchu (777 m n.m.) nachází neobvyklá kamenná rozhledna z roku 1933. Její spirálovité schodiště, kterým budete stoupat po obvodu, vám možná připomene mýtickou babylonskou věž.

Autor článku: Radomír Němeček, 1. ledna 2020

Na ochoz budete stoupat po vnějším obvodu

Rozhlednu Krásno objevíte  v takzvaném lázeňském trojúhelníku mezi Karlovými Vary, Mariánskými Lázněmi a Františkovými Lázněmi. Má skutečně unikátní tvar. Jde o dutý válec, který se vypíná do výšky 25 metrů. Jako materiál pro stavbu byly využity kameny z blízkého bývalého kamenolomu. Mezi turisty si už tato unikátní stavba vysloužila přívlastek „nejkrásnější rozhledna v republice“. Na kruhový ochoz budete stoupat po vnějším schodišti, čeká vás 120 schodů.

foto: rozhledna-krasno.cz

Čeká vás úchvatný pohled do krajiny

Už cesta nahoru bude pro vás zážitkem. Můžete z každého schodového stupně sledovat krajinu. Z horní plošiny se pak rozhlédnete do nádherné chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Spatříte však také Klínovec i další vrcholy Krušných hor, Doupovské hory, vzdálenou stolovou horu Vladař nebo vysílač Krašov. Ochoz je na všechny strany osázen porcelánovými destičkami, které vám pomohou při orientaci v krajině. Popisují celý kruhový rozhled.

foto: rozhledna-krasno.cz

Můžete narazit na některou z akcí

U neobvyklé rozhledny se konají během letní sezony zajímavé akce pro veřejnost. Bývají tu oslavy dětského dne, pálení čarodějnic, letní slavnosti. Místo často využívají i svatebčané.

Kde se občerstvit

U rozhledny žádné občerstvení není, je lepší si tedy na cestu vzít svačinu s sebou. K dispozici zde však je turistický přístřešek. U něj objevíte kamenné ohniště pro případné opečení buřtů. Krásno pak disponuje několika restauracemi, můžete se občerstvit například v Restauraci U Divočáka.

Cesta k rozhledně. Půjdete kolem Dlouhé Stoky

Cestou na rozhlednu se budete pohybovat údolím uměle zachovalého koryta s názvem Dlouhá Stoka. Pochází ze 16. století a táhne se v délce 24 km od Krásna až k Lázním Kyžvart. Kanál kdysi sloužil pro plavení dřeva a zásobování cínových dolů vodou. Cestu k rozhledně od parkoviště lemuje několik informačních tabulí, které vám přiblíží vznik krásenské rozhledny, nebo právě historii Dlouhé stoky.

Parkování a přístupnost

Parkoviště je na okraji městečka Krásno. Z parkoviště půjdete k rozhledně po značené cestě zhruba 800 metrů, z počátku údolím Dlouhé Stoky. Cesta je vhodná i pro dětské kočárky.

Poloha na mapě

Tip na výlet

Hornické muzeum v prostoru cínového dolu
V Krásném se můžete seznámit s historií hornictví. Hornické muzeum najdete v prostoru cínového dolu, kde byla v devadesátých letech minulého století ukončena těžba. V muzeu jsou expozice, věnovaná historii hornictví v regionu, historii Krásna a partnerské obce Bischofsgrün. V areálu muzea si prohlédnete ukázky lokomotiv vagonů, které se používaly v podzemí Slavkovského revíru i v povrchových hnědouhelných lomech. Čeká vás návštěva ukázkové štoly, prohlédnete si expozici důlní dopravy a projdete se s dětmi po zábavné enviromentální stezce. V létě tu jezdí důlní vláček.

Základní údaje

Provozní doba

celoročně
volně přístupná

Kontaktní údaje

Krásno
rozhledna-krasno.cz

Štítky

 • Poznávací
 • pro rodiny s dětmi
 • Výlety
 • Příroda
 • romantické cestování
 • Rozhledny
 • se psem
 • pro rodiče s dětským kočárkem
 • Turistika
 • pro dva
 • Vyhlídky
 • pro seniory
Ohodnoťte jak se vám líbí toto místo
9.5/10
Podělte se s přáteli

Vyberte si ubytování

Jaký druh ubytování hledáte?

Ubytování v jednotlivých obcích regionu

Prozkoumejte oblasti regionu

Tipy na zážitky v okolí

Přidejte své ubytování

Přidejte své ubytování

Ubytovatelé, propagujte efektivně vaše ubytování. Přivedeme Vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace. Buďte vidět na unikátní cestovní platformě.

Chci vědět více
Přidejte svůj zážitek

Přidejte svůj zážitek

Provozovatelé zážitků, aktivit, zájezdů a turistických služeb. Přidejte se k nám! Přivedeme vám nové zákazníky. Jednoduchá a nezávazná registrace.

Chci vědět více
Pište pro nás

Pište pro nás

Milujete cestování a psaní? Spojte vaše záliby a pište pro nás. Sdílejte své turistické zkušenosti s ostatními. Podílejte se na tvorbě skvělého obsahu.

Chci vědět více
Využíváme soubory cookies!
Aby náš web fungoval přesně tak, jak má, využíváme soubory cookies, které zpracováváme podle zásad ochrany osobních údajů.